📦Doručujeme do Balíkovny za 49 Kč!

Pošlete knihy do Knihobotu Rohlíkem

Poslat knihy do Knihobotu nebylo nikdy jednodušší! Čekáte zrovna na svůj nákup z Rohlíku? Válí se Vám doma několik přečtených knih a nějaká ta papírová taška? Nečekejte a zabalte své knihy k prodeji do tašky od rohlíku. Kurýr je hodí cestou zpět do knihobotí továrny.

Jak zaslání knih Rohlíkem funguje?

Často se nás ptáte

Je možné poslat knihy dál i bez nákupu na Rohlíku?

Je nám líto, toto možné není. Aby byla služba co nejhospodárnější a nejšetrnější k přírodě, je možné ji využít jen jako součást klasického doručení nákupu domů.

Je potřeba Rohlík informovat předem, že budu posílat knihy do Knihobotu?

Není, stačí dát kurýrovi tašku s knihami. O vše ostatní se už postaráme.

Jaké knížky můžeme poslat?

Můžete poslat jakékoliv knihy v dobrém stavu. Můžou být i cizojazyčné. Můžete poslat také komiksy a učebnice (aktuální, nepopsané). Neposílejte prosím žádné časopisy a knihy velmi zničené.

Kolik knížek můžu poslat?

Maximálně 1 tašku knih při jednom nákupu na Rohlíku. Při dalším nákupu můžete knihy poslat znovu.

Jak mám knížky připravit?

Stačí, když knihy vložíte do tašky (například Rohlík papírové tašky). Je důležité přiložit lístek s vaším jménem, telefonním číslem a e-mailovou adresou. Tyto údaje použije Knihobot pro přiřazení knížek na Váš zákaznický účet. Pokud u Knihobotu zatím účet nemáte, bude Vám dle poskytnutých údajů založen (jak se do účtu přihlásit Vám pošleme e-mailem).

Co se stane s knihami dál?

Nejpozději do 10 dnů obdržíte od Knihobotu e-mail s informací o tom, že knihy převzali a zpracovávají je. Až se knihy prodají, budou vám peníze vyplaceny na Váš zákaznický knihobotí účet.

Kolik za knihy dostanu?

Za každou prodanou knížku dostanete 60 % – 29 Kč z prodejní ceny.

Rohlík ale říká, že peníze za knihy poputují na dobročinné účely.

Ano, Rohlík věnuje 100 % své provize za tuto službu na dobročinné účely jako pomoc rodičům samoživitelům, dětem bez domova či seniorům. Toto nijak neovlivní výplatu peněz Vám: svoji provizi dostanete plně vyplacenou (tj. 60 % – 29 Kč z prodejní ceny každé knihy).

Co se stane, pokud se knihy neprodají?

Pokud se knihy neprodají za počáteční cenu, Knihobot cenu postupně sníží. Pokud se neprodají ani za minimální cenu, věnuje je za odvoz či na dobročinné účely.