Vyprodáno
Více o knize
Tato kniha je souborem kritických reflexí na téma multikulturalismu, který autor chápe jako společenský fakt, nikoli normu, do níž bychom měli vtěsnat naši morálku a politické chování. Multikulturní situace je důsledkem otevřenosti moderních společností, která znamená nutnost přemýšlet o identitě současně jako o problému totožnosti a jinakosti. V multikulturním soužití mnohem naléhavěji vnímáme prostou skutečnost, že všichni odněkud pocházíme, přinášíme si svou kulturní tradici, a proto jsme současně pány i cizinci ve "vlastním domě". Jednotlivé úvahy vycházely mezi lety 2001 až 2003 v kulturních přílohách různých deníků a časopisů.
Nákup knihy
Jací můžeme být? Podoby demokracie a identity v multikulturní situaci, Jiří Přibáň
- Jazyk
- Rok vydání
- 2004
- product-detail.submit-box.info.binding
- (měkká)
Jakmile se objeví, pošleme e-mail.
Doručení
Platební metody
Tady nám chybí tvá recenze.
- Titul
- Jací můžeme být? Podoby demokracie a identity v multikulturní situaci
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Jiří Přibáň
- Vydavatel
- Sociologické nakladatelství
- Rok vydání
- 2004
- Vazba
- měkká
- ISBN10
- 808642930x
- ISBN13
- 9788086429304
- Série
- Štítky
- Naučná literatura, Společenské vědy, Politologie & Politika, Sociologie, Společnost, Identita, Demokracie, Kulturní antropologie, Multikulturalismus
- Hodnocení
- 3,5 z 5
- Anotace
- Tato kniha je souborem kritických reflexí na téma multikulturalismu, který autor chápe jako společenský fakt, nikoli normu, do níž bychom měli vtěsnat naši morálku a politické chování. Multikulturní situace je důsledkem otevřenosti moderních společností, která znamená nutnost přemýšlet o identitě současně jako o problému totožnosti a jinakosti. V multikulturním soužití mnohem naléhavěji vnímáme prostou skutečnost, že všichni odněkud pocházíme, přinášíme si svou kulturní tradici, a proto jsme současně pány i cizinci ve "vlastním domě". Jednotlivé úvahy vycházely mezi lety 2001 až 2003 v kulturních přílohách různých deníků a časopisů.


