Více o knize
Koláž z deníkových záznamů frontmana Houpacích koní Jiřího Imlaufa s nebývalou působivostí propojuje události velkého světa s životem v Ústí nad Labem, vteřinové romány z "divokého severu" s nadčasovými úvahami, hravost se syrovostí: "A ještě jednou děčínský nádraží – hážu búra do automatu na kafe a přesně ve chvíli, kdy mi ho ta kraksna nenávratně spolkla, mi pani vedle řiká: nemáte pět korun? Zrovna jsem o něj přišel – říkám jí, a ona: musíte do toho bouchnout, pane, takhle, a odborně trefí automat přímo na žaludek. A nic. Když mě to přestane bavit, dám jí teda pět korun, kapučíno si už stejně nedám. A ona: to je málo! Naštvalo mě to, říkám cože? A pani – to je málo, to na kafe nestačí! Trochu už zvýšim hlas: tak si toho búra dostaňte vocaď, to musíte bouchnout, takhle –"
Nákup knihy
Ústí hlavně, Jiří Imlauf
- Jazyk
- Rok vydání
- 2016
- product-detail.submit-box.info.binding
- (měkká)
Doručení
Platební metody
Tady nám chybí tvá recenze.
- Titul
- Ústí hlavně
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Jiří Imlauf
- Vydavatel
- Kodudek
- Rok vydání
- 2016
- Vazba
- měkká
- ISBN10
- 8090631118
- ISBN13
- 9788090631113
- Série
- Štítky
- Beletrie, Skutečné příběhy, Poezie, Česká literatura, Publicistika & Eseje, Úvahy a zamyšlení, Česká poezie, Zpěvníky, Aforismy, Verše, Blogy, Ústí nad Labem
- Hodnocení
- 4,55 z 5
- Anotace
- Koláž z deníkových záznamů frontmana Houpacích koní Jiřího Imlaufa s nebývalou působivostí propojuje události velkého světa s životem v Ústí nad Labem, vteřinové romány z "divokého severu" s nadčasovými úvahami, hravost se syrovostí: "A ještě jednou děčínský nádraží – hážu búra do automatu na kafe a přesně ve chvíli, kdy mi ho ta kraksna nenávratně spolkla, mi pani vedle řiká: nemáte pět korun? Zrovna jsem o něj přišel – říkám jí, a ona: musíte do toho bouchnout, pane, takhle, a odborně trefí automat přímo na žaludek. A nic. Když mě to přestane bavit, dám jí teda pět korun, kapučíno si už stejně nedám. A ona: to je málo! Naštvalo mě to, říkám cože? A pani – to je málo, to na kafe nestačí! Trochu už zvýšim hlas: tak si toho búra dostaňte vocaď, to musíte bouchnout, takhle –"


