Vyprodáno
Více o knize
Soubor úvah Přidaná hodnota exilu je věnován české exilové literatuře po roce 1968. Autorka se v reflexích zaměřuje jak na všeobecné otázky týkající se exilové literatury, např. poetiku, prostor a čas, tak na díla jednotlivých spisovatelů působících mimo vlast a na různé aspekty jejich tvorby. Věnuje se zejména exilové tvorbě Milana Kundery, Josefa Škvoreckého, Jana Křesadla, Lubomíra Martínka, Karla Srpna, Jiřího Klobouka a Jana Nováka. Zamýšlí se také nad významem exilové literatury pro dnešního čtenáře.
Nákup knihy
Přidaná hodnota exilu : úvahy o české exilové literatuře po roce 1968, Joanna Czaplińska
- Jazyk
- Rok vydání
- 2014
- product-detail.submit-box.info.binding
- (měkká)
Jakmile se objeví, pošleme e-mail.
Doručení
Platební metody
Tady nám chybí tvá recenze.
- Titul
- Přidaná hodnota exilu : úvahy o české exilové literatuře po roce 1968
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Joanna Czaplińska
- Vydavatel
- Academia
- Rok vydání
- 2014
- Vazba
- měkká
- ISBN10
- 8020024832
- ISBN13
- 9788020024831
- Série
- Štítky
- Naučná literatura, Umění & Kultura, Společenské vědy, Česká literatura, Literární věda, Krajanská a exilová literatura, Literární teorie, 80. léta 20. století, 70. léta 20. století
- Hodnocení
- 5 z 5
- Anotace
- Soubor úvah Přidaná hodnota exilu je věnován české exilové literatuře po roce 1968. Autorka se v reflexích zaměřuje jak na všeobecné otázky týkající se exilové literatury, např. poetiku, prostor a čas, tak na díla jednotlivých spisovatelů působících mimo vlast a na různé aspekty jejich tvorby. Věnuje se zejména exilové tvorbě Milana Kundery, Josefa Škvoreckého, Jana Křesadla, Lubomíra Martínka, Karla Srpna, Jiřího Klobouka a Jana Nováka. Zamýšlí se také nad významem exilové literatury pro dnešního čtenáře.


