Parametry
- 192 stránek
- 7 hodin čtení
Více o knize
Tento staroindický nábožensko-filosofický spis, vzniklý asi ve 3. století př. Kr., byl po staletí překládán do mnoha jazyků. Do češtiny byl od r. 1877 přeložen sedmkrát, avšak všechny dosavadní verze jsou volné a interpretační. Předkládaná verze abertamská je napsána v osmislabičných verších, které usnadňují zapamatování a zabraňují vkládání nadbytečných slov. Tyto překlady vznikaly během 20 let kontemplativního života v horách, zaměřeného na duchovní sdělení textů. Tato verze se snaží vrátit k Jednoduchosti. Tento posvátný text je čten mnoha miliony lidí, kteří jej znají nazpaměť. Mnozí jej překládali a psali k němu komentáře. Autor věří, že když hovoří Bůh, je důležité zmlknout a naslouchat. Slovo Boží má moc osvětlit poznání a transformovat život. S přáním, aby toto osvícení potkalo alespoň jednoho čtenáře, posílá Bhagavadgítu z Abertam do světa v jubilejním roce 2008 – bez komentáře.
Nákup knihy
Bhagavadgíta, Kolektiv autorů
- Jazyk
- Rok vydání
- 2008
- product-detail.submit-box.info.binding
- (pevná)
Doručení
Platební metody
Tady nám chybí tvá recenze.
- Titul
- Bhagavadgíta
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Kolektiv autorů
- Vydavatel
- Dauphin
- Rok vydání
- 2008
- Vazba
- pevná
- Počet stran
- 192
- ISBN10
- 8072721127
- ISBN13
- 9788072721122
- Série
- Štítky
- Duchovní literatura, Náboženská témata, Náboženství, Spiritualita a duchovno, Hinduismus, Indická filozofie, Bhagavadgíta
- Původní název
- Bhagavadgítá
- Hodnocení
- 4,5 z 5
- Anotace
- Tento staroindický nábožensko-filosofický spis, vzniklý asi ve 3. století př. Kr., byl po staletí překládán do mnoha jazyků. Do češtiny byl od r. 1877 přeložen sedmkrát, avšak všechny dosavadní verze jsou volné a interpretační. Předkládaná verze abertamská je napsána v osmislabičných verších, které usnadňují zapamatování a zabraňují vkládání nadbytečných slov. Tyto překlady vznikaly během 20 let kontemplativního života v horách, zaměřeného na duchovní sdělení textů. Tato verze se snaží vrátit k Jednoduchosti. Tento posvátný text je čten mnoha miliony lidí, kteří jej znají nazpaměť. Mnozí jej překládali a psali k němu komentáře. Autor věří, že když hovoří Bůh, je důležité zmlknout a naslouchat. Slovo Boží má moc osvětlit poznání a transformovat život. S přáním, aby toto osvícení potkalo alespoň jednoho čtenáře, posílá Bhagavadgítu z Abertam do světa v jubilejním roce 2008 – bez komentáře.


