Parametry
- 394 stránek
- 14 hodin čtení
Více o knize
Víra, náboženství a zbožnost. V raně novověké společnosti prolínala tato témata každodenním životem příslušníků všech sociálních vrstev. Vydejte se s námi za poznáním a pochopením našich předků ze 17. a 18. století. Tato publikace nabízí vedle úvahy o vzniku a obsahu toho, co se obvykle zahrnuje pod pojem barokní zbožnost, také informace o kultech českého baroka, o rituálech a reáliích doprovázejících náboženský život, o laických institucích a aktivitách, jakými byla náboženská bratrstva a poutě. Nezapomíná ani na problematiku umírání a smrti, jež ve studované době představovala velké duchovní téma, ale ani na nepřátele katolické církve a jejího vyznání. V závěru se pak věnuje proměnám, kterými prošel náboženský život za osvícenství a které se do jisté míry podílejí i na jeho dnešní podobě.
Nákup knihy
Náboženský život a barokní zbožnost v českých zemích, Jiří Mikulec
- Jazyk
- Rok vydání
- 2013
- product-detail.submit-box.info.binding
- (pevná)
Doručení
Platební metody
Tady nám chybí tvá recenze.
- Titul
- Náboženský život a barokní zbožnost v českých zemích
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Jiří Mikulec
- Vydavatel
- Grada
- Rok vydání
- 2013
- Vazba
- pevná
- Počet stran
- 394
- ISBN10
- 8024736985
- ISBN13
- 9788024736983
- Série
- Štítky
- Naučná literatura, Historické téma, Duchovní literatura, Historie, Náboženská témata, Náboženství, Křesťanská témata, Křesťanství, Česká & Slovenská historie, Katolická církev, 18. století, České dějiny, 17. století, Baroko, 17.-18.století, Religiozita, zbožnost, Protireformace, Rekatolizace
- Hodnocení
- 4,95 z 5
- Anotace
- Víra, náboženství a zbožnost. V raně novověké společnosti prolínala tato témata každodenním životem příslušníků všech sociálních vrstev. Vydejte se s námi za poznáním a pochopením našich předků ze 17. a 18. století. Tato publikace nabízí vedle úvahy o vzniku a obsahu toho, co se obvykle zahrnuje pod pojem barokní zbožnost, také informace o kultech českého baroka, o rituálech a reáliích doprovázejících náboženský život, o laických institucích a aktivitách, jakými byla náboženská bratrstva a poutě. Nezapomíná ani na problematiku umírání a smrti, jež ve studované době představovala velké duchovní téma, ale ani na nepřátele katolické církve a jejího vyznání. V závěru se pak věnuje proměnám, kterými prošel náboženský život za osvícenství a které se do jisté míry podílejí i na jeho dnešní podobě.


