Táta Cour se synkem Courkem. Seriál původně vycházel ve Sluníčku. Nejdříve si hrdinové staví domeček, mají různé sousedy, s některými se kamarádí a zažijí s nimi mnohá dobrodružství jako např. s Brokem a malým Bročkem. S myškami je to horší, ale i s nimi se všechny lapálie řeší slaskavým humorem. Ilustrace Adolf Born.
Svatopluk Hrnčíř Knihy
Svatopluk Hrnčíř (21. května 1926, Lázně Bělohrad – 4. září 2014, Jičín) byl český spisovatel píšící především pro děti a mládež.







Eldorádo kreslených příběhů (2001)
- 96 stránek
- 4 hodiny čtení
Výběr z kreslených seriálů vydávaných v časopise Čtyřlístek. Obsah: Vynálezy pana Semtamťuka (Svatopluk Hrnčíř, Adolf Born): Kouzelné pilulky Boty pana Semtamťuka Náušnice pana Semtamťuka Brýle pana Semtamťuka Strašidelný pradědeček (Vojtěch Steklač, Věra Faltová): Ježci se nedají Nejkrásnější obraz Poškození se trestá Dobrodružství doktora Bublíka Polda a Olda (Stanislav Havelka, Petr Chvojka, Jaroslav Malák): Mají šťastný den Na psí výstavě Jak slavili Vánoce V biografu Sherlock Holmes (Rudolf Čechura, Marcel Stecker): Případ s včelou Případ podivného houbaře Případ v Londýně
Vynálezy pana Semtamťuka
- 119 stránek
- 5 hodin čtení
Krátké komiksové příběhy vynálezce pana Semtamťuka a jeho přátel Alenky a Vaška. Pro děti mladšího školního věku. Alenka a Vašek se díky své kouzelné koloběžce dostanou do tajemné zahrady, kde ve velikém domě bydlí Prof. Doc. Dr. Ing. Bartoloměj Semtamťuk, který se zabývá vynálezy všeho druhu. Společně s ním a jeho vynálezy zažijí spoustu dobrodružství. Někdy si Alena nebo Vašek tajně půjčí čerstvý vynález na zkoušku a udělají s ním panu vynálezci škodu. Ale v jádru jsou to hodné děti a panu Semtamťukovi nejednou pomohou, dokonce jej zachrání ze spárů lupičů.
Druhý díl cyklu líčí Tarzanův návrat do džungle, poté co se zřekl práva na ženu, kteoru miluje, a ztratil zájem o lidskou civilizaci. Zde se stává vůdcem veleopů a náčelníkem černošské osady a dostane se do zlatého města Oparu, pozůstatku bájné Atlantidy, kde žijí zdivočelí nevzhlední muži a krásné a kruté ženy. Nakonec zachrání Jane Porterovou a zasnoubí se s ní.
Nové příhody pana Semtamťuka a Vaška a Kláry.
Tarzan z rodu Opů
- 192 stránek
- 7 hodin čtení
Chlapce, jemuž zemřou rodiče, se ujímají opice. Vychovají ho se svými mláďaty. Když na ostrov dorazí loď, Tarzan se poprvé setkává se svým druhem, s lidmi. Rychle se učí a posléze se nechá přesvědčit o tom, že člověk patří k lidem a odjede se svými novými přáteli do Anglie. Zde zjišťuje, že je dědicem rozsáhlého panství.
Veselý příběh od spisovatele Svatopluka Hrnčíře s půvabnými ilustracemi malíře Karla Franty. Je lepší holub na cestách, nebo vrabec za komínem? Vrabec Komínek není spokojený s bydlením za komínem. Vždyť holubi mají krásné holubníky! Rozhodne se proto začít doručovat dopisy, jako to dělají oni. Třeba pak také získá pohodlné bydlení. Ale hned s prvním dopisem se musí vydat až na cestu do daleké Afriky… Zvládne to? Vždyť vrabci přece nejsou stěhovaví ptáci…
Rower Hogan, Tři kluci
- 62 stránek
- 3 hodiny čtení
Příběhy o skautské roverské družině Orlů, kterou vede kluk přezdívaný Hogan. Orlové si snaží vydobýt právo jezdit na pahorky do bývalého vojenského prostoru. Budou se muset nejprve střetnout s indiány Bílé pumy a najít přísně střežené hlavní sídlo záhadné organizace S.U.P. Rover Hogan I a II vycházel v průběhu roku 1992 v časopise Junák.
Kouzelná koloběžka
- 75 stránek
- 3 hodiny čtení
Souborné vydání příběhů Alenky, Vaška a kouzloběžky, které vycházely ve Čtyřlístku v 70. letech.
Kultovní komiksy II.
- 116 stránek
- 5 hodin čtení
Kniha čtenářům představuje žijící legendu, kreslíře MILANA RESSELA, a to doslova od jeho prvních tahů tužkou na komiksovém poli. Vedle kultovních příběhů DESETIOKÝ, KRAKEN zde najdete komiksy s názvy: VEZEME DOMŮ SLUNCE, PLANETA PTÁKŮ, ZEMĚ ZET, SIRIANÉ, DOBÝVÁNÍ PLANETY AX, TROSEČNÍCI a mrazivé impozantní memento ABO FALIO. MNOHÉ Z NICH NEBYLY NIKDY REPRODUKOVÁNY! Kniha obsahuje bohatý doslov.
Román s motivy dobrodružnými, detektivními a s problematikou chlapeckého přátelství se odehrává v prostředí města v severovýchodních Čechách, přičemž těžiště děje je situováno do zámecké zahrady, která se chlapcům jeví jako ostrov uprostřed města. Příběh těží ze soupeření dvou školních družin, jež spolu soutěží o neobvyklý pionýrský čin a také o nejlepší nástěnné noviny.
Příběhy z naší podivuhodné planety Příběhy ze všech koutů světa spojuje v této knize dobrodružná povaha hrdinů a jejich láska k dobrodružství. Pro starší děti s dobrodružnými sklony! Dobrodružné i tajemné příběhy z pralesa, opuštěného ostrova, pouště, moře, z Egypta či Zlatého ostrova nebo Jižní země a mnoha dalších míst, kde na dobrodruhy čekají nejrůznější překážky, překvapení či zvláštní setkání. Ať už s Tarzanem, drakem, či ohnivým čarodějem. A to zdaleka není všechno! Máte-li rádi volání dobrodružství, stačí se začíst.
Prázdninový příběh dětí, které se prostřednictvím táborové hry stávají obyvateli pravěkého sídliště. Hlavní hrdinové příběhu - dva vesničtí kluci, se shodou okolností také začínají zajímat o nálezy z pravěku v místním muzeu. Kniha je čtivá a rozhodně vyniká nad současný průměr dětské literatury. Vhodné pro děti středního a staršího šk. věku
Talisman spiklenců
- 154 stránek
- 6 hodin čtení
Prázdninové zážitky skautů v táboře i po něm doplňují dobrodružství českého cestovatele v Kanadě, který dostal indiánský talisman.
Prázdninový příběh pětice kluků a jejich tajného spolku Čiklíčku. Vhodné pro děti od 8 let. Prázdiny začínají. Za Čikvásky, pod Liščími vrchy, u opuštěné boudy si založili členové tajného spolku Čiklíčku, Petr, Martin, Tomáš, Jaroušek a Standa, indiánskou osadu. Jednoho dne se Martin ztratil a zbylí členové se podle zašifrovaného vzkazu vydávají na záchrannou výpravu.
Čtyřlístek na Divokém západě
- 16 stránek
- 1 hodina čtení
Druhé vydání základních sešitů. * Svetřík a Flik - Jaroslav Němeček * Bobik šerifem - Ludmila Kolářová, Jaroslav Něměček * Kouzelník Huryjáš - Svatopluk Hrnčíř, Jaroslav Němeček * Žralok - Jan Zavadil
Příběh třetího dílu cyklu začíná šťastnými chvilemi, které Tarzan se svou ženou Jane a synem Jackem prožívají v Londýně. Jack i Jane jsou však uneseni Tarzanovými nepřáteli a Tarzan se všemožně snaží je zachránit.
Knížka Detektivní kancelář Dvořák a Filip (1992) je výběrem z cyklu detektivních případů, které původně vycházely v Pionýru a Filipu (celkem časopisecky vyšlo 180 povídek). Hrdinou byl herec Josef Dvořák, který se nechal ke každému dílu vyfotografovat v jiném převleku a postupně představoval i klasické literární detektivy.
Dva bratranci, zbrklý Kuba a uvážlivý Vráťa se vydávají na prázdninový výlet na kolech za dědečkem do Jizerských hor, kraje sklářů. Poprvé sami, bez rodičů! Vezou s sebou tajemný přístroj - klikostroj a doufají, že jim dědeček prozradí, k čemu sloužil. Jenže Kubovi někdo po cestě klikostroj ukradne, stejně jako kolo, na kterém ho vezl. Podaří se mu zloděje najít? A co když je všechno jinak, než to na první pohled vypadá? Poetický, jemně melancholický dobrodružný letní příběh.
Pim, návštěvník z planety Haf, který na sebe může přijmout jakoukoliv podobu, přistane jednoho dne se svou létající koulí ve sněhu přímo pod kopcem Kloboukem, kde si ho všimne kluk David. Zažijí spolu nespočet Veselých i napínavých příhod. Příběh vyšel původně jako čtyřdílný komiksový seriál v roce 1982 v časopisu Čtyřlístek.
Země Zet
- 80 stránek
- 3 hodiny čtení
Příběh dvou chlapců, kteří naleznou za vysokou zdí v centru města starou rozlehlou tropickou zahradu a pátrají po jejím tajemství.
Po stopách neznámých příběhů Rychlých šípů Současní chlapci a dívka jdou ve stopách Rychlých šípů a pátrají po pokladech a tradici tajuplných Vontů - Uctívačů Ginga. Když pražský kluk Tomáš zjistí, že jeho venkovský dědeček má v truhle schovaný nikdy nevydaný kreslený seriál o tom, jak se Rychlé šípy vydaly pro listy posvátného stromu Gingo a staly se svědky obřadu Uctívačů Ginga, chce, pochopitelně, zjistit proč tyto příběhy nikdo nezná, kdo byli Uctívači, co se stalo s jejich relikviemi a kde byl tajemný ostrov Chu? Spolu se svými venkovskými kamarády začne napínavé pátrání, v němž se jim snaží zabránit podivní dospělí. Milovníci různých dobrodružství Rychlých šípů by mohli být potěšeni tímto současným pokračováním.
Sedm sněhuláků a jiné případy pro začínající detektivy
- 157 stránek
- 6 hodin čtení
Zapeklité detektivní příběhy pro začínající detektivy se spoustou záhad, ale také stop, náčrtků či map, které vedou k rozuzlení případů. Pro děti kolem deseti let. V jednotlivých krátkých příbězích budeme svědky všemožných detektivních případů. Ať už se bude řešit případ nalezené peněženky, či krádež vzácného obrazu, ztráty klíče, nebo určování, který pán patří ke kterému psovi, vždy bude zapotřebí důvtipu a pozornosti. Ověřit si úspěšnost detektivních schopností a nadání je v knize možno na konci, kde je uvedeno řešení všech úkolů.
Bratrstvo ztraceného talismanu: Po stopách Rychlých šípů a tajemných Vontů. Parta současných kluků jde ve stopách legendárních Rychlých šípů a snaží se objasnit záhadu ztracené vzácné depeše. Dobrodružné čtení pro starší děti. Ve Stínadlech se zase něco děje! Mnoho lidí a mezi nimi i hrdinové našeho příběhu se snaží zjistit, kam se vlastně poděla dávno ztracená tajemná depeše Velkého Vonta i to, kam zmizel kurýr, který se kdysi ztratil s ní. Franta Hurych začne s pátráním u Mluvící zdi a brzy do svých objevů zapojí i Tomáše, Kůka a Katku. Jenže příjít tomuto tajemství na kloub touží také nebezpečný Fialový Zorro
Želva čeká v Babylónu
- 63 stránek
- 3 hodiny čtení
Napínavě psaný příběh inženýra Marka a škuneru Poseidon vtáhne čtenáře do děje. Každý skaut i skautka se mohou pustit do šifer starého Šífaře a odhalovat tak záhadu želvy, která na ně trpělivě čeká v Babylónu. Obsahuje též: Pepa & spol. / S. Hojka ; ilustrace M. Karel. Vydáno ve spolupráci s Corfinem, Československou leasingovou, finanční a obchodní společností, Praha.
Tarzan 4. Tarzanův syn
- 60 stránek
- 3 hodiny čtení
Ústřední postavou čtvrtého dílu je Tarzanův syn Jack, který se postupně stává stejně silným a obratným jako jeho otec.
Poklad Uctívačů ginga : tajemství neviditelného srubu
- 191 stránek
- 7 hodin čtení
Tajemství neviditelného srubu Volné pokračování Ostrova Uctívačů ginga vypráví o dalších dobrodružstvích party současných chlapců jdoucích ve stopách Rychlých šípů. Trojice chlapců, které už známe z předešlé knihy, má zase prázdniny a začíná studovat starou, ručně psanou kroniku Uctívačů ginga a vydává se v jejich stopách, kdoví, možná i za pokladem. Chlapci luští mapy, objevují záhadné stopy, zpovídají pamětníky a postupně se přibližují k pozoruhodnému odhalení. Souběžně s jejich pátráním se odvíjí příběh záhadného trosečníka v dalekém klášteře, aby se nakonec oba příběhy překvapivě spojily.
Alenka a Vašek v říši sněhuláků
Čtyřlístek 33/1974
Čítanka pro 4. ročník základní školy
- 319 stránek
- 12 hodin čtení
Jak se trpaslík dostal k dětem.Edice Ilustrované sešity č. 52
Kniha popisuje typická chlapecká prázdninová dobrodružství. Výpravy po stopách do neznáma nás obvykle nezavedou dál než do sousední vesnice či nedalekého lesa. Díky Hrnčířově fantazii mohou ovšem chlapci v jeho knihách prožívat svá dobrodružství i v jim známé krajině, která je na první pohled nezajímavá. zdroj: http://is.muni.cz/th/371532/pedf_b/Jordanova.pdf
Veselé vyprávění o partě dětí, která prožívá o prázdninách četné příhody, vrcholící velkým výletem na kolech a s Pradědečkem, prastarým stanem, do Českého ráje.
Podezřelá ztráta dvou miniaturních radiotelefonních přístrojů, vynálezu českého inženýra, je předmětem detektivního příběhu, v jehož popředí vystupuje skupina odvážných pražských chlapců..
Detektivní příběh o zmizení žáka 7.třídy, po němž zůstane jediná stopa: záhadný nápis. Kniha je doplněna 50 různými hádankami a rébusy, jejichž řešení je uvedeno na konci knihy. (www.mlp.cz)
365 Goodnight Stories
- 240 stránek
- 9 hodin čtení
This varied collection of bedtime stories has been selected for the younger reader, with a different tale for each day of the year.
Zed Zed Land
- 80 stránek
- 3 hodiny čtení
365 histoires ensoleillées
- 239 stránek
- 9 hodin čtení




































