Vpravdě první setkání s Bigglesem (i když se další knihy vracely hlouběji do minulosti). Podporučíkovi Bigglesovi není ještě ani dvacet, ale je to dobrý pilot, velitel roje a má už minimálně šest sestřelů (přesné číslo bude, až se proberu chronologicky předřazenýma knihama. Nervy má nadranc a léčí se whiskou. Na náladě a klidu mu rozhodně ani nepřidá, že pilot bílého Fokkeru D. VII sestřelí nováčka Normana. Po prvním katastrofálním nezdaru, se Bigglesovi nakonec podaří bílého Fokkera sestřelit. Také se tu setkáváme s Bigglesovými přáteli z 266. letky v Maranique, Skotem MacLarenem, Mohoneyem a velitelem letky Mullenem.
A. Kyzlink Pořadí knih (chronologicky)




Na jih od Rio Grande
- 285 stránek
- 10 hodin čtení
Dobrodružný román o policistovi, který pronásleduje lupiče až za mexickou hranici. Prožívá přitom řadu nebezpečenství, o kterých vypráví se suchým humorem. Román patří k tomu lepšímu, co bylo v tomto žánru napsáno - autor má smysl pro realitu, jeho hrdina se docela lidsky bojí a jeho charakter se projevuje právě v překonávání tohoto strachu i ve smyslu pro poctivé jednání.
Biggles letí kolem světa
- 159 stránek
- 6 hodin čtení
Tato kniha obsahuje řadu krátkých příběhů, které Bigglese, Algyho a jejich mechanika Smithse na cestě kolem světa. V jednom z příběhů se setkáte i s kapitánem Wilkinsonem.