Knihobot

Eva Skálová

    RUUP 4 IT? (Are you up for it?) : anglicko-český lexikon nestandardní slovní zásoby
    Teorie a praxe jazykového testování
    Aktuální angličtina
    Příručka anglického odborného stylu
    Prasátka a vlk
    František Skála
    • Příručka obsahuje zcela odlišnou slovní zásobu než předchozí publikace Aktuální angličtina. Průřez slovní zásobou. Pouze koncepce a struktura jsou stejné. Je určena širokému okruhu uživatelů. Vznikla z excerpce slovní zásoby aktuálních pramenů, informujících o nejnovějších jevech a trendech ve světě. Vždyť na světě vznikne ročně více jak tisíc anglických slov! Kniha obsahuje přes 3000 hesel s mnoha slovními spojeními nebo autentickými příklady s českými protějšky a okolo 500 zkratek a zkrácených slov či akronym. Většina z nich se dosud v našich současných A – Č a Č – A slovnících nevyskytuje.

      Aktuální angličtina 2.2007
    • Monografická publikace jednoho z nejzajímavějších členů skupiny Tvrdohlaví vyšla v autorově originální koncepci a úpravě u příležitosti veleúspěšné výstavy v pražském Rudolfinu.

      František Skála2004
      5,0
    • Příručka určená čtenářům anglického tisku, překladatelům, učitelům, pracovníkům médií a studentům. Vznikla z excerpce slovní zásoby denního anglického tisku, časopisů a okrajově publikací s ekonomickou, politickou, technickou a jinou tematikou. Kniha obsahuje okolo 2500 hesel, doprovázených mnoha slovními spojeními, nebo autentickými příklady s českými protějšky a přes 400 zkratek a zkrácených slov či akronym.

      Aktuální angličtina2004
      4,0
    • Čtyři pohádky vyprávějící o tom, jak princezna dokázala, že je princeznou (O princezně na hrášku), o podvodu založeném na společenské přetvářce (Císařovy nové šaty), o dobrotě něžného srdce, odměněné láskou a krásou (Malenka)a o potrestané marnivosti a pýše (Pasáček vepřů).

      O princezně na hrášku1997
    • Veršované leporelo, v němž se kotě ptá různých zvířátek, na co má ocásek.

      Proč má kotě ocásek1988