Knihobot

Joan Fleming

    27. březen 1908 – 15. listopad 1980

    Joan Margaret Fleming byla britská autorka detektivních a thrillerových románů. Její díla se vyznačují napínavými zápletkami a propracovanými postavami, které vtahují čtenáře do světa zločinu a intrik. Fleming se soustředila na psychologickou hloubku svých postav a na zkoumání temnějších stránek lidské povahy. Její literární přínos spočívá ve schopnosti vytvářet nezapomenutelné příběhy, které si i po desetiletích uchovávají svou působivost a napětí.

    Joan Fleming
    Shakespeare's Country
    The Teaching and Learning of Psychoanalysis
    Death of a Sardine
    Půlnoční čarodějnice
    V Istanbulu číhá smrt
    Ďábelská kráska
    • Drobný anglický podvodníček bez úspěchu, který touží po autě, milém děvčeti a dovolené v cizině se setká v Paříží s mladou vyšinutou francouzskou dívkou šlechtického původu a ta ho zcela ovládne, donutí k vraždě a nakonec ho dožene k sebevraždě.

      Ďábelská kráska
    • Kriminální román z prostředí Istanbulu po druhé světové válce líčí na pozadí muslimských náboženských zvyků a orientálních tradic města bandu pašeráků opia, řízenou bývalou harémovou ženou a jejím eunuchem. Tento gang sezbavuje svých nepohodlných členů vraždami, nastrojenými jako smrtelné nehody, a nakonec pro vnitřní spory končí v rukách spravedlnosti.

      V Istanbulu číhá smrt
    • Společenský román z malého anglického města má kriminální a detektivní zápletku. Jádrem příběhu, v němž vraždou, sebevraždou a téměř násilným zabitím hynou tři lidé, jsou maloměstské poměry a společenská přetvářka.

      Půlnoční čarodějnice
    • Nothing is the Number when You Die

      • 80 stránek
      • 3 hodiny čtení

      Nuri Bey is a Turkish scholar living in Istanbul. His good friend asks him to help trace his son Jason, who has disappeared from Oxford University. Then the news comes that his friend has been shot dead. Nuri is now more determined to find Jason.

      Nothing is the Number when You Die