Knižní vydání dosud nejúspěšnější hry belgického romanopisce, esejisty a dramatik. K zamyšlení nad člověkem i společností nutí příběh jednoho ze zástupu lidí, který usiluje dostat se do "vajíčka", jímž se mu jeví život. Přes všechny své triky a nevybíravou volbu prostředků, mezinimiž neschází ani vražda, nedojde uspokojení.
Félicien Marceau Knihy
- Félicien Marceau







Románem Creezy, vyznamenaným roku 1969 Goncourtovou cenou, se významný francouzský dramatik vrací po dvanácti letech, věnovaných divadlu, znovu k próze. U nás je znám jako autor dramatické grotesky Vajíčko. Groteskní znaky si uchovává i tento příběh milostného vzplanutí usedlého politika kslavné pařížské fotomodelce Creezy (její jméno pochází z creezy-bláznivý, šílený, nesmyslný). Jejich cit ztroskotá na Creezině neschopnosti prorazit hradby odlišného světa.
Françoise und ihre Liebhaber
- 159 stránek
- 6 hodin čtení
An einem Taxistand in Paris begegnen sich Francoise und Pierre, und während der kurzen Fahrt erliegt er ihrem Charme. Der Tanz der Begehrlichkeit beginnt; Treffen im Cafe, Spaziergang durch den Luxembourg, 'diner a deux', auf ein letztes Glas Wein zu ihr... Francoise und Pierre sind heftig entflammt, hingerissen, verliebt - aber auf die Körper springt das Feuer nicht über. Was tun? Als höchst modernes Paar wissen die beiden Rat. Erotische Befriedigung suchen sie anderswo - schließlich stimmen sie in den wesentlichen Dingen überein.
Roman.
Marseille, Genève, Venise, Rome, Londres, Berlin, Paris... A peine mariés, Figaro et Suzanne, les héros de Beaumarchais, se lancent dans un tour d'Europe ahurissant. Leur voyage de noce ne fait pourtant que commencer... A la vitesse des diligences qui les transportent, d'aventures cocasses en rencontres imprévues, de gaffes rocambolesques en enlèvements spectaculaires, jeune couple n'en finit pas de se perdre... Et de se retrouver ! Le comte Almaviva, commanditaire de la folle équipée, se garde bien, lui, d'intervenir. Pourtant, dans le sillage de la jeune épousée, un ange gardien veille... Ou peut-être un espion... " Peste ! se dit Figaro in petto, qu'est-ce que ça cache ? " Le pauvre homme n'est pas encore au bout de ses surprises !
Dnes již legendární román o úpadku společnosti, vypráví životní příběh dvou rozdílných lidí - Evžena de Rastignace, který je svým okolím postupně připravován o iluze a mění se v stále tvrdšího a horšího člověka a otce Goriota, úspěšného obchodníka s nudlemi, který přicházío všechno díky své naivitě a lásce k dcerám. 23-067-84
in8. Relié.
Mozart
- 349 stránek
- 13 hodin čtení
Hlavnú postavu, Marie-Jeanne poznávame v rozmedzí jej trinástich až po jej osemnásť rokov. Žije a vyrastá bez materinskej lásky, jej otec-lekár, je totiž stále zaneprázdnený, gazdinú doslova neznáša a starý otec je večne mrzutý. Pochopenie a lásku nachádza až v náručí niekdajšieho džokeja Teda a jeho družky Flory.















