Text je doplněn řadou fotografií, které mají znovu přitáhnount čtenářovu pozornost k jevům,které stále jitří lidskou fantazii. Jde o telepatii, paranormální sny, jasnovidectví, reinkarnaci, aury, zmizení, UFO atd. atd.
Jonathan Gash Knihy
John Grant, píšící pod pseudonymem Jonathan Gash, je anglický autor detektivních románů. Jeho dílo se často odehrává v hrabství Essex a proslul především sérií románů o Lovejoyovi. Jako lékař s praxí v různých oborech a v armádě vnáší do svých příběhů specifickou hloubku a odbornost, což čtenáři oceňují. Jeho styl je propracovaný a jeho postavy živé, což z něj činí významného autora žánru.







Encyklopedie malířských technik fantasy a science fiction
- 176 stránek
- 7 hodin čtení
Přehledný průvodce malířskými technikami s bohatou galerií obrazů, kreseb a ilustrací
Frankenstein
- 208 stránek
- 8 hodin čtení
KOMIKSOVÉ ZPRACOVÁNÍ ROMÁNU MARY SHELLEY. Po obrovském úspěchu své komiksové adaptace Stokerova klasického románu Dracula se francouzský kreslíř Georges Bess (1947) vrhl na další monument světové fantastické a hororové prózy: na román Mary Shelleyové Frankenstein. Příběh o odpovědnosti vědce i tvůrce, o samotě a úzkosti vymykajícího se myslícího tvora v lidském světě, romantický příběh o zlobě i lásce, který se stal jedním z úhelných kamenů SF literatury i hororu, uchopil Bess se stejnou vervou a invencí a i jej opatřil výtvarným podáním tak oslnivým, že se mu máloco vyrovná. Limitovaná edice.
Temno přichází
- 240 stránek
- 9 hodin čtení
Rytíři řádu Kai podlehli ničivému útoku Temného pána Zagarny, vedenému proti jejich klášteru. Strašlivý masakr přežil pouze jediný mladík – Silent Wolf. Rozhodne se pomstít smrt svých druhů. Kouzelnický učeň Banedon a tajemná bytost Alyss jsou jeho jedinými pomocníky. Silent Wolf se vydá na zoufalou cestu plnou nástrah do hlavního města, aby varoval krále Ulnara před hrozícím nebezpečím sil Temnoty.... celý text
Legendy o Osamělém Vlkovi IV. Obětování v Ruanonu
- 456 stránek
- 16 hodin čtení
Zlaté doly v Ruanonu jsou základem bohatství Sommerlundu. Když se jedna pravidelná dodávka z této vzdálené provincie ztratí, král Ulnar pojme podezření, že došlo ke krádeži. Vyšle mladého rytíře Kai, Osamělého Vlka, aby věc prošetřil. Osudná mise jej zavede přes nebezpečnou divočinu zamořenou bandity až na okraj obávaného Maakengorgu, kde se musí utkat s pradávným zlem, jež usiluje o zničení jeho vlasti.
Legendy o Osamělém Vlkovi. Ve spárech Helgedadu. Kniha pátá
- 252 stránek
- 9 hodin čtení
Pátý díl knižní série o Lone Wolfovi – Osamělém vlkovi. Ve stínu nečekané smrti nejvyššího lorda Zagarny rukou mladého rytíře Kai Osamělého Vlka se mezi Temnými pány z Helgedadu rozhoří lítý boj o moc. Stará spojenectví jsou zpřetrhána, protože cena pro vítěze tohoto hořkého boje je jen jediná – ta nejvyšší. Vláda nad Temnými zeměmi.Když se utkají dva zájemci o trůn v Helgedadu, vypadá to, že nezvítězí ani jeden. Tato křehká rovnováha je ale brzy dramaticky narušena, když se v jejich smrtelné hře objeví nový, nečekaný pěšák. Osamělý Vlk je zajat a dopraven do srdce Temných zemí, kde se z něj stane klíč k vítězství v bitvě o úplné ovládnutí říše zla.
Legendy o Osamělém Vlkovi
- 263 stránek
- 10 hodin čtení
Hon na zrádce navazuje na svazek Meč slunce. Je součástí románového zpracování gamebooků o Lone Wolfovi od Joe Devera. Kniha sleduje události třetího dílu populární série – Kaltské jeskyně. Sommerlundský král Ulnar V. slíbil svému lidu, že zrádce Vonotar, který přežil bitvu u Holmgardu, bude za své činy potrestán. Naplněním svého slova pověří právě odvážného Lone Wolfa, posledního přeživšího člena řádu Kai. Lone Wolf se musí vydat až rozlehlým ledovým pláním Kalte, aby nenáviděného čaroděje vyhledal a potrestal ho za ohavný čin, který způsobil ztrátu bezpočtu nevinných životů.
Třetí kniha série Legendy o Lone Wolfovi. V celém Sommerlundu zuří válka a armády Temného pána Zagarny se neustále přibližují k hlavnímu městu, Holmgardu. V této černé chvíli může před děsivou hrozbou Sommerlund zachránit jen jediná věc: síla Sommerswerdu - Meče Slunce. Lone Wolf, poslední rytíř z řádu Kai, je králem Ulnarem vyslán, aby z Durenoru tuto magickou zbraň přinesl. Avšak může doufat, že splní své poslání a zachrání vlast, když ho agenti Temnot pronásledují všude, kam se hne? Legendy o Lone Wolfovi jsou fantasy sérií, popisující velký boj o vládu v mýtickém světě Magnamundu. Vycházejí z úspěšné gamebook série s Lone Wolfem a potěší jak hráče, tak i všechny příznivce fantasy.
Kouzelník Vonotar se zlobí. Zase jednou byly jeho silné ambice pokořeny Nejvyšším představeným Bratrstva. Zklamaný se rozhodne uprchnout a spojit své síly s Temným pánem Zagarnou. Tak byl zpečetěn osud řádu Kai. Před mnoha lety Zagarna přísahal, že řád zničí, a nyní, díky Vonotarově zradě, se zdá, že mu nic nestojí v cestě. Dokonce ani Alyss, umíněný skřítek, nedokáže změnit další vývoj událostí.... celý text
Dr Jekyll and Mr Hyde / Dr. Jekyll a pan Hyde (převyprávění)
- 208 stránek
- 8 hodin čtení
Adaptace díla Roberta Louise Stevensona. Anglicko-český zrcadlový text. Hrůzostrašný, převyprávěný klasický příběh Roberta Louise Stevensona napne a vyděsí čtenáře stejně tak, jako když byl poprvé vydán před více než sto lety. Za zamčenými dveřmi laboratoře doktora Jekylla se skrývá záhada, kterou se rozhodnul jeho právník odhalit. Proč tam doktor tráví tolik času? Jaká je souvislost mezi váženým doktorem Jekyllem a jeho hostem, odpudivě vypadajícím panem Hydem? Proč doktor Jekyll změnil svou závěť ve prospěch pana Hyda? A kdo zabil sira Danverse Carewa? B1–B2. Text je navíc doplněn užitečnými poznámkami pod čarou, které čtenáře upozorní na důležitá anglická slovní spojení. Doporučujeme všem mírně pokročilým k procvičení pochopení anglického textu.



