Komiksový příběh o malém indiánském chlapci, jeho dobrodružstvích a cestách. Knížka je určena pro děti od 6 do 10 let.
Job Knihy






Yakari a králík Nanabozo
- 48 stránek
- 2 hodiny čtení
Yakari čeká u Medvědí skály na Nebeskou duhu, která mu chtěla sdělit tajemství. Místo ní se tam však objeví záhadný mluvící králík, který dokáže libovolně měnit svoji velikost. Králíček se představí jako Nanabozo, její totemové zvíře, a vyzve Yakariho, aby se s ním vydal po Nebeské duze pátrat, neboť ta se na vlastní pěst s pomocí kouzelných mokasínů vydala na výpravu do země bílých medvědů.
Yakari je indiánský chlapec, kterému se zdají neobyčejné sny, ve kterých se většinou setkává s Velkým orlem, svým totemovým zvířetem. Ten mu doporučí chovat se tak, aby se mu co nejvíc podobal. Yakari proto jde a napodobuje orla; dělá to však příliš doslova (například se pokouší létat), takže jeho snaha někdy nedopadne podle představ. Se svým přítelem Bizoním zrnkem se vydají pozorovat lovce při lovu mustangů. Yakari při té příležitosti zachrání Malého bleska, nepolapitelného a nezkrotného mustanga, a Velký orel mu za tento čin věnuje orlí pero. V táboře však Yakarimu nikdo nechce věřit, jak se k peru dostal, a jeho otec mu ho odebere. Yakari si pero nakonec po mnoha dobrodružstvích vyslouží. Dalším velkým ziskem ze všech těch peripetií je také přátelství Malého bleska, díky kterému Yakari objeví další svůj zvláštní dar: dokáže rozmlouvat se zvířaty.
Yakari a Bílý bizon
- 46 stránek
- 2 hodiny čtení
Komiksový příběh o malém indiánském chlapci, jeho dobrodružstvích a cestách. Knížka je určena pro děti od 6 do 10 let.
The enchanted and enchanting adventures of a young Sioux who speaks the language of animals. The 20th volume of a magical series for kids.
Yakari Vol. 18: The Wall Of Fire
- 48 stránek
- 2 hodiny čtení
The enchanted and enchanting adventures of a young Sioux who speaks the language of animals. The 18th volume of a magical series for kids.
Yakari and the Stranger
- 48 stránek
- 2 hodiny čtení
There's panic among the beavers. A pelican, sick with a cold, makes an emergency landing among them. Not only does this undesirable guest keep all the neighborhood awake with his monstrous sneezes, but he is also very hungry
Set in a world of magic, a young Sioux boy embarks on captivating adventures, uniquely gifted with the ability to communicate with animals. This enchanting tale is the 21st installment in a beloved series aimed at children, blending cultural elements with fantastical experiences that spark imagination and wonder.
Yakari Vol. 19: The Devil Of The Woods
- 48 stránek
- 2 hodiny čtení
The enchanted and enchanting adventures of a young Sioux who speaks the language of animals. The 19th volume of a magical series for kids.
What does it mean to live in an eclectic, dynamic world? What does it mean to be human? What does it mean to carve out an existence for ourselves amongst the birds and beasts and plants with whom we share our planet? S. Job's immersive anthology First Rain is a celebration of the world around us. Set within the heart of India's Malabar Coast and spanning across the ever-changing ebb and flow of the seasons, this anthology is a heartfelt love letter to the very reality of our existence. The fury of the monsoon season; the cool darkness of the woods; the volatile nature of the ocean; the glory of the animal kingdom; the joys and grief of human nature. Beauty is everywhere we look, and this simple fact is masterfully illuminated by the poems that make up this spell-binding volume.
