Knihobot

Miroslav Žák

    1. leden 1948
    Miroslav Žák
    V tunelu číhá stín
    Adam 308
    Podivná diagnóza
    Sedmero pohádek
    Sedmero apokryfů
    Tajemství Turínského plátna
    • 2018

      Sedmero apokryfů

      • 160 stránek
      • 6 hodin čtení
      2,0(2)Ohodnotit

      Kdysi bylo dobrým zvykem k uctění Nejvyššího stavět chrámy, kapličky, nebo alespoň boží muka a kříže u cesty. Autor naší knížky není stavitel ani zednický mistr, který by mohl na nějaké podobné dílo, byť jen pomýšlet. Ze stejného důvodu však vytvořil sedm literárních apokryfů pro poučení a pochopení souvislostí i pro potěšení. Do jaké míry se mi to podařilo, musí již posoudit laskaví čtenáři sami. Ponořte se s námi do onoho Sedmera, názvy kapitol napoví: Josef (aneb O důvěře), Tři mudrci (aneb Putování za hvězdou), Syn člověka (aneb Trýznivé tajemství), Petr (aneb Proměna věků), Vidění biskupa Augustina (aneb O Pravdě), Benedikt (aneb O práci), František (aneb O stvoření).

      Sedmero apokryfů
    • 2017

      Sedmero pohádek

      • 128 stránek
      • 5 hodin čtení
      2,0(4)Ohodnotit

      Sedm pohádek přináší vyprávění o nebojácné Aničce a lakotném statkáři, o Honzovi a čaroději, Jankovi, vodní víle a pokladu i o moudrém ševci či odhodlaném Jiříkovi. Josek přechytračí sám sebe a Vojtovi zkříží cestu nešikovný čert, ale Julinka se pekla nebojí. Chudí mládenci a princové se tak vydávají za humna i do světa, aby prokázali svou chytrost a statečnost a získali spravedlnost či srdce milé dívky. I vytrvalá děvčata jdou srdnatě vstříc všemožným nástrahám. A jelikož ne všichni jsou stejní a každý projde různým protivenstvím, jsou i pohádkové příběhy barvité.

      Sedmero pohádek
    • 2012

      Blýskání na časy?

      • 24 stránek
      • 1 hodina čtení

      Publikace byla vytvořena na základě výzkumu Zdravé klima v zájmovém a neformálním vzdělávání prováděného Národním institutem dětí a mládeže ve spolupráci s Českou asociací streetwork v rámci projektu Klíče pro život. Je určena široké veřejnosti, rodičům a pracovníkům s dětmi a mládeží jako popularizační a vzdělávací materiál.

      Blýskání na časy?
    • 2003
    • 1992
    • 1992

      Tajemství Turínského plátna

      • 100 stránek
      • 4 hodiny čtení
      4,5(9)Ohodnotit

      Píše se rok 1898. V Turíně se koná v květnu výstava sakrálního umění. Poprvé v historii se na této výstavě objevuje fotografie Turínského plátna. Zveřejněním fotografie je najednou spor o pravost plátna, který se vedl již staletí, postaven na zcela nový základ. Na desce se objevil pozitivní obraz obličeje muže, a tak se vyvrací dosavadní domněnka, že na plátně je otištěn pozitivní obraz ukřižovaného. A znovu se otevírá řetězec otázek, zda jde skutečně o Ježíše Krista či ne. Spory o vzácné křesťanské relikvii se vedou dodnes. Miroslav Žák ve své publikaci nepodává definitivní odpověď, ale přehledným způsobem řadí dosud známá fakta, která by mohla vést ke konečnému vyřešení záhady.

      Tajemství Turínského plátna
    • 1986
    • 1985