Objednej dnes, zítra vyzvedni na Strossu/Kolbence
Knihobot

Maralde Meyer-Minnemann

    Der Tag der Wunder
    Drittes Buch der Chroniken: Deutsche Erstausgabe
    Ďábel a slečna Chantal
    U řeky Piedra jsem usedla a plakala
    Veronika se rozhodla zemřít
    • Mladá Slovinka Veronika se z omrzelosti nad stále stejným životem i z pocitu vlastní zbytečnosti rozhodne spáchat sebevraždu. Ve svém dosavadním životě se vždy snažila dělat to, co od ní očekávali druzí, neměla odvahu naplnit svou vnitřní touhu a riskovat neúspěch. Teprve když se v sanatoriu pro duševně choré dozví po nezdařené sebevraždě, že má poškozené srdce a že pomalu umírá, probudí se v ní instinktivní vůle k přežití a Veronika začne o svůj život bojovat. Při vyprávění Veroničina příběhu se světoznámý brazilský autor opírá o vlastní zážitky z dospívání z riodejaneirské psychiatrické léčebny.

      Veronika se rozhodla zemřít
    • U řeky Piedra jsem usedla a plakala

      • 172 stránek
      • 7 hodin čtení
      3,7(84162)Ohodnotit

      Další z románů známého brazilského autora, publikovaný v Brazílii v roce 1994, vypráví příběh, v němž se prolínají fiktivní postavy – irská představitelka kultu „wicca“, novodobé severoamerické „valkýry“, mladá španělská dvojice.

      U řeky Piedra jsem usedla a plakala
    • Brazilský spisovatel Paulo Coelho vytvořil ve svém románu modelovou situaci, v níž má proběhnout boj dobra a zla. Do upadající horské vsi přijde cizinec, aby se formou ďábelského pokušení dobral podstaty lidské přirozenosti. Důležitou roli v pokušitelově plánu sehraje servírka slečna Chantal Prymová. Románem Ďábel a slečna Chantal autor končí trilogii A dne sedmého..., do níž patří knihy U řeky Piedra jsem usedla a plakala a Veronika se rozhodla zemřít.

      Ďábel a slečna Chantal
    • Weise und leicht, traurig und poetisch, erbarmungslos und ironisch António Lobo Antunes ganz In 69 kleinen Geschichten, Phantasien und Reflexionen spricht der Autor von Kindheits- und Lebenserinnerungen, von Krankheit und Tod, von der Literatur und seiner Sicht auf die Welt. Er denkt über Sherlock Holmes und Virginia Woolf nach, über die Verbindung von Geld und Seele, die Harmonie der Welt, über die portugiesische Landschaft und über die Liebe.

      Drittes Buch der Chroniken: Deutsche Erstausgabe