Knihobot

Stephen Foehr

    1. leden 1943
    Water War, Snake Valley Okies Vs. Las Vegas
    Taj Mahal. Autobiografie bluesmana
    Storyville - Věčný boj o lásku, sex a prachy
    Tanec s Fidelem
    Probuzení na Jamajce
    Jamajka a její bojovníci
    • 2009

      Storyville, New Orleans, 1905. Věčný trojúhelník lásky, sexu a peněz. MayAnn odmítá svého milence Antoina, a aby pozvedla své společenské postavení, seznamuje se s bohatým mužem. Po několika úskočných pokusech získat ji zpět zahodí Antoine svou čest a rozhodne se pro vraždu — zabije svého rivala. O nadvládu nad legendárním Storyville, první a jedinou městskou částí ve Spojených státech, kde byly zlegalizovány červené lucerny, bojuje neoficiální starosta Tom Anderson, místní mafie a šéf neworleanské policie. Nemohou však jít do otevřené války, protože ta by odehnala zákazníky a zdejší zlatý důl by přestal vynášet. Takže se pokoušejí jeden druhého přechytračit lstí, dokud Anderson nevymyslí rafinovaný, krvavý způsob, jak odstranit své soky. --------------------------------------------------------------------------------

      Storyville - Věčný boj o lásku, sex a prachy
    • 2008

      Po své úspěšné hudebně-cestopisné knize Tanec s Fidelem přichází Stephen Foehr s dalším titulem. Z Kuby se přemístil o několik desítek kilometrů dál na Jamajku, kterou procestoval křížem krážem. V rozhovorech s hudebníky i obyčejnými lidmi odkrývá kulturní, náboženské a politické pozadí tohoto ostrovního státu, hledá kořeny rastafariánství a reggae a zkoumá jejich duchovní i politické důsledky.

      Jamajka a její bojovníci
    • 2008

      Hudba a atmosféra neobyčejného ostrova. Po své úspěšné hudebně-cestopisné knize Tanec s Fidelem přicházíStephen Foehr s dalším titulem. Z Kuby se přemístil o několik desítek kilometrů dál na Jamajku, kterou procestoval křížem krážem. V rozhovorech s hudebníky i obyčejnými lidmi odkrývá kulturní, náboženské a politické pozadí tohoto ostrovního státu, hledá kořeny rastafa­riánství a reggae a zkoumá jejich duchovní i politické důs­ledky.

      Probuzení na Jamajce
    • 2008

      Bluesový zpěvák Taj Mahal je muž, který si velmi chrání své soukromí. Nikdy dříve neodkryl svůj osobní a profesní život tak jako v této knize. Tajův otevřený a nelíčený životní příběh nechává čtenáře proniknout až ke kořenům jeho hudby. Poskytuje zasvěcený náhled historických souvislostí své hudby v šedesátých až devadesátých létech. Uvádí svůj názor na ostatní hudebníky, jako třeba Janis Joplin, které znal a s kterými během své kariéry účinkoval. Mick Jagger, Bonnie Raitt, Keb Mo' a ostatní muzikanti vyprávějí o Tajovi, o čase, který s ním strávili, a jeho vlivu na jejich práci.

      Taj Mahal. Autobiografie bluesmana
    • 2005

      Tanec s Fidelem

      • 294 stránek
      • 11 hodin čtení
      3,7(6)Ohodnotit

      Kubánská hudba, smyslná, živočišná, emocionální a rytmická, je od svých etnických kořenů až po světově proslulou Glorii Estefan či vítěze ceny Grammy Buena Vista Social Club prostředkem sebevyjádření kubánského lidu v jednom z posledních komunistických režimů na světě. V rozhovorech s obyčejnými Kubánci i slavnými hudebníky o jejich každodenním životě vykresluje Tanec s Fidelem barvitý obraz společnosti a její kulturní historie, jež skrze hudbu vzkvétá navzdory komunistické represi a neústupnosti Západu. Výsledkem je otevřená, poutavá a poučná zpráva o tom, co může očekávat každý návštěvník ostrova.

      Tanec s Fidelem