Op basis van een verblijf van een paar jaar bij een Indianenstam in het Amazone gebied poneert de auteur een meer natuurlijke opvoedingsmethode.
Jean Liedloff Pořadí knih (chronologicky)
Jean Liedloffová byla autorkou, která se proslavila svým dílem „Koncept kontinua“. Zkoumala ztrátu přirozené pohody v moderní společnosti a nabízí praktické způsoby, jak ji obnovit pro budoucí generace i pro sebe. Její práce, založená na jejích zkušenostech s domorodým kmenem Yequana, se zaměřuje na jejich metody výchovy dětí a na jejich zásadní vliv na pozdější život. Byla také spoluzakladatelkou časopisu The Ecologist.



Koncept kontinua
Hledání ztraceného štěstí pro nás i naše děti
Autorka ve své světově proslulé knize odhaluje, proč jsou lidé žijící na Západě tak nespokojení a často nešťastní. Po několika expedicích mezi jihoamerické indiány rozpoznala, že tyto pocity mohou pramenit z neuspokojených potřeb miminek a malých dětí, které se na Západě snažíme vychovávat podle všemožných teorií, jen ne podle vlastní intuice a evolucí vytvořených jednoduchých pravidel a očekávání. V knize, kterou napsala již v r. 1975, velmi jasně a přesvědčivě vysvětluje, jak je potřeba zacházet s našimi nejmenšími, aby z nich vyrostly spokojené a samostatné děti a posléze dospělí lidé, kteří si nepotřebují „léčit“ své deprivace z dětství všemi možnými způsoby, počínaje drogovou závislostí a konče nezdravými partnerskými vztahy, a jsou schopni vést plnohodnotný život, jenž nebude naplněn věčnou nespokojeností a hledáním „něčeho“, co nalézt nelze. Našemu vlastnímu životu tak dává úplně nový rozměr a pomáhá lidem najít jednoduchou, a přitom málo předvídatelnou odpověď na často kladenou otázku – proč nejsme šťastní.