Publikace spojuje verše nymburského básníka Jiřího Tepera s ilustracemi nymburského akademického malíře Petra Říhy. Námětem jsou roztodivné druhy ptáků a jejich lesní životy.
Petr Říha Pořadí knih






- 2020
- 2006
Petrovice 1234 - 2004
- 200 stránek
- 7 hodin čtení
Minulost, současnost a budoucnost nejmenší pražské městské části - Prahy - Petrovice.
- 2002
Rekonstrukce domu od A do Z
- 271 stránek
- 10 hodin čtení
V knize kolektivu autorů, převážně architektů zpracoval Petr Říha část, pojednávající o rekonstrukci zahrady. Je zde vyzvednuta hodnota věkovitých stromů, polokeřů, keřů a dalších rostlin, jejich úprava a citlivé včlenění do zahrady. Zdůrazňuje často dělanou chybu, při které se původní zeleň zcela likviduje a zahrada zakládá znovu, aniž je zohledněn fakt, že původně založená zahrada se k původnímu domu mohla hodit lépe, než nově budovaná - moderní.
- 1996
Internet: anglicko-český výkladový slovník
- 110 stránek
- 4 hodiny čtení
- 1991
Rok s bonsají
- 96 stránek
- 4 hodiny čtení
Nároky bonsají se mění v závislosti na ročním období. Abychom tyto nároky mohli plně uspokojovat, přesazovat bonsaje v optimální době, tvarovat ve správném čase a hlavně udržet rostliny v dobrém zdravotním stavu, k tomu slouží tato kniha. V knize naleznete informace, kdy nejlépe získávat a přesazovat bonsaje, jak a kdy je tvarovat, kdy a čím hnojit, jak rostliny účinně chránit proti škůdcům, kde je umístit v jednotlivých ročních obdobích a další užitečné informace především o venkovních, ale i bytových bonsajích. Informace jsou přehledně řazeny po jednotlivých měsících a jsou doplněny řadou názorných obrázků a nádherných fotografií.
