Geben wir es ruhig zu: Die Österreicher sind manchmal seltsam. Sie essen seltsame Dinge. Sie benehmen sich seltsam. Sie sind mal zu steif und mal ein bisschen zu locker. Sie lachen über Dinge, die nicht lustig sind. Die Fremdenversteher liefern Antworten: Knapp, bissig und voller überraschender Einsichten. Am Ende ist klar: So sind sie eben, die Österreicher! Die Fremdenversteher über die Österreicher: „Hypochonder pflegen ihre körperlichen Gebrechen – die Österreicher pflegen ihre Identitätskrise.“ Die Fremdenversteher: Die Reihe, die kulturelle Unterschiede unterhaltsam macht. Mit trockenem englischen Humor, Mut zur Lücke, einem lockeren Umgang mit der politischen Korrektheit – aber immer: feinsinnig und auf den Punkt. Die Fremdenversteher sind die deutsche Ausgabe der Xenophobe’s® Guides – bei Reise Know-How. Die Fremdenversteher: Empfohlen bei leichter bis mittelschwerer Xenophobie!
Louis James Pořadí knih (chronologicky)
Louis James se již čtvrt století věnuje rozjímání nad druhem Homo austriacus. Navzdory každodennímu kontaktu s tímto druhem se domnívá, že je snazší popsat yettiho než Rakušana, o němž existuje příliš mnoho rozporuplných informací. Tuto obtížnost však překonává díky pečlivé terénní práci v kavárnách a vinárnách, kde své postřehy vybroušil, a s potěšením zjistil, že mu mnozí rakouští přátelé a známí nezištně pomáhali. Od svého usazení ve Vídni pravidelně píše o středoevropské záhadě v naději, že objeví nový klíč k jejímu pochopení, neboť ten starý byl již dávno vhozen do Dunaje. Pokud jeho úsilí selže, očekává, že si toho málo kdo všimne, ale on sám bude populárnější u těch, kteří si jeho práce povšimnou.






Rakušané. Xenofobní průvodce
- 105 stránek
- 4 hodiny čtení
Rakušané a jejich způsob života, rakouský charakter a mentalita. Humorná příručka z edice "Xenofobní průvodce" přibližuje život Rakušanů a některá pravidla, která ostatní národy nechápou.
The Victorian Novel
- 272 stránek
- 10 hodin čtení
This inspiring survey challenges conventional ways of viewing the Victorian novel.
Будапешт
- 192 stránek
- 7 hodin čtení
Travellers Prague
- 192 stránek
- 7 hodin čtení
James, Louis, Parsons, Nicholas
Vídeň
- 96 stránek
- 4 hodiny čtení
Budapest
- 192 stránek
- 7 hodin čtení
Prag
- 192 stránek
- 7 hodin čtení
Wien
- 192 stránek
- 7 hodin čtení
Zábavný průvodce národní povahou Poznejte povahu Rakušanů opravdu do hloubky. Seznamte se s jejich mentalitou neotřelou formou, vážně i humorně, s nadsázkou a pochopením. Přečtěte si o jejich zvyklostech, zásadách, charakteru a temperamentu, abyste je lépe poznali a snadněji navázali kontakt. „Kromě relativně moderní posedlosti auty mají Rakušané dvě trvalé záliby: sběratelství a smrt.“




