Knihobot

Jill Smokler

    1. leden 1977

    Jill S. Savageová je autorkou, která se proslavila svou upřímností v otázkách rodičovství. Její práce, která začala jako osobní online deník pro sdílení zážitků z mateřství, se rozrostla v široké společenství rodičů. Klíčovým poselstvím jejího psaní je, že rodičovství nemusí být dokonalé. Její názory byly prezentovány v mnoha publikacích a televizních pořadech.

    Jill Smokler
    Das teuflische Mama-Buch
    Wyznania upiornej mamuśki
    Motherhood Comes Naturally (and Other Vicious Lies)
    Zpověď šílené matky. Upřímný pohled na mateřství
    Mateřství je přirozená věc. A další nebezpečné lži o rodičovství
    Byť matkou (nie) je prirodzené a ďalšie nebezpečné klamstvá
    • 2014

      Hovorí sa, že s narodením dieťaťa sa v každej žene prirodzene prebudia jej materské inštinkty. Jill Smokler vám vo svojej ďalšej knihe vtipne až ironicky priblíži, aké radosti so sebou prináša rola matky. Rozhodne si nedáva servítku pred ústa a naplno vám povie, ako mizerne a ponižujúco sa niekedy cíti asi každá matka. Ako ľahko sa stanete otrokom svojho malého klbka šťastia. Autorka nie je odborník na výchovu, ani nepíše psychologickú príručku, ako to všetko zvládnuť. Svojim čitateľom ponúka otvorenú spoveď o skutočnom živote matky, ktorá mala ideálne predstavy o manželstve a rodičovstve, asi ako každá žena. Až do chvíle, kým tieto predstavy nezbúrali jej milované deti. Môžete sa na jej skúsenostiach smiať alebo nad nimi neveriacky krútiť hlavou. Dokonca aj odmietnuť niektoré jej názory, ale aspoň budete mať jasný obraz o tom, čo vás môže čakať. Všetky utajované nástrahy a veci, o ktorých sa vám ani nesnívalo, sú doplnené o zážitky mnohých žien. No ani ten najdesivejší z nich nezmení nič na tom, že byť matkou je úžasné.

      Byť matkou (nie) je prirodzené a ďalšie nebezpečné klamstvá
    • 2014

      S narozením dítěte se prý v každé ženě probudí přirozené mateřské instinkty. Je tomu skutečně tak? Jill Smoklerová vám ve své knize vtipně až ironicky přiblíží, jaké radosti přináší role matky. Bez obalu vám přizná, jak mizerně a poníženě se někdy cítí každá matka. Jak lehce se stane otrokem svého malého uzlíčku štěstí. Autorka není odborník na výchovu, ani nepíše psychologické příručky, jak zvládnout své děti. Svým čtenářům nabízí otevřenou zpověď o skutečném životě matky, která měla ideální představy o manželství a rodičovství, stejně jako každá žena. Až do chvíle, kdy tyto představy rozbořily její milované děti. Můžete se jejím zkušenostem smát nebo nad nimi nevěřícně kroutit hlavou. Dokonce i odmítnout některé její názory, ale aspoň budete mít jasný obraz o tom, co vás může čekat. Všechny utajované nástrahy a věci, o kterých se vám ani nezdálo, jsou doplněné o zážitky mnoha dalších žen. Ale ani ten nejděsivější z nich nic nezmění na tom, že mateřství je krásné a úžasné.

      Mateřství je přirozená věc. A další nebezpečné lži o rodičovství
    • 2012

      Kniha populární americké blogerky o mateřství nejen pobaví, ale také zapůsobí svou brutální upřímností jako skvělý protilék na příliš seriózní výchovné příručky, které v rodičích vzbuzují hrůzu, že ve výchově svých dětí neobstojí. Autorka je známou osobností sociální sítě Twitter, pravidelně se vyjadřuje k otázkám rodičovství v mnohým novinách a časopisech, včetně The New York Times, CNN, Redbook a Ms. Magazine. Její stránky www.scarymommy.com mají v průměru měsíční návštěvnost vyšší než 750 000. „Šílená matka“ se odvažuje mluvit o věcech, které si myslí většina matek, ale málokterá z nich má odvahu je říci nahlas. Výstižně se k tématu knihy vyjádřila autorka bestselleru Ďábel nosí Pradu Lauren Weisbergerová: „Zahoďte elegantní boty na vysokém podpatku a postavte se tváři v tvář realitě – ještě jste neměly krutějšího šéfa, než je vlastní dítě.“

      Zpověď šílené matky. Upřímný pohled na mateřství