José María Rueda Pořadí knih (chronologicky)






Obrázkový průvodce přírodou: řeky, zvířata, rostlinná říše, krajina, počasí. O tom všem, ale také o mnoha dalších tématech se dočtete v této knížce. Odpovíme Vám zkrátka na všechny otázky, které se týkají přírody.
501 preguntas y respuestas sobre dinosaurios
- 224 stránek
- 8 hodin čtení
¿Cómo vivieron lo gigantes de la prehistoria? ¿Sabías que el gallimimus tenía los huesos huecos? ¿O que con lo grande que era el Apatosaurus se podía levantar sobre sus patas traseras para comer? Estas y muchas más cosas te sorprenderán en este entretenido libro.
500 preguntas y respuestas sobre los dinosaurios
- 224 stránek
- 8 hodin čtení
Slavná anglická satira je zprávou lodního ranhojiče a pozdějšího kapitána Lemuela Gullivera o zemích, které na svých cestách navštívil a kde nikdy předtím a ani potom nestanula noha Evropana. Čtenář se dozví o zemi prťavých Liliputů, obrů z Brobdingnagu, navštíví létající ostrov, potká se s nesmrtelnými strulgbrugy a seznámí se s moudrým národem Hvajninimů – inteligentních koní. obálka Hegar, Milan typo / úprava: Hegar, Milan edice: Světová knihovna 3. vydání v SNKLU
Marco Polo. Minibiografie cestovatele a přítele Velkého chána
- 32 stránek
- 2 hodiny čtení
Celostránkové ilustrace a stručné, heslovité informace doplňují rámečky s různými zajímavostmi a zvláštnostmi týkajícími se slavného cestovatele a zemí Dálného východu.
Kryštof Kolumbus : minibiografie tajemného mořeplavce
- 32 stránek
- 2 hodiny čtení
O Kryštofu Kolumbovi byly napsány tisíce knih. Avšak ještě po více než pěti stech letech od jeho smrti zůstávají mnohé stránky jeho života záhadou. Například, byl skutečně Janovan? Pokud ano, z jakého důvodu nikdy nepsal v dialektu, kterým se hovořilo v jeho zemi? Proč ve svých spisech nikdy nehovoří o rodičích? Proč se nikdy do Janova nevrátil? Jak je možné, že uměl španělsky dříve, než do Španělska přijel? A proč, jestliže se narodil v 15. století, hovořil španělštinou 14. století? Byl to Žid? Předstíral, že je praktikující křesťan? Ať je tomu jakkoliv, Kryštof Kolumbus, vizionář, výjimečný mořeplavec a objevitel Nového světa, je jednou z nevýznamnějších osobností v dějinách.
Lexikon draků : 5x puzzle
- 12 stránek
- 1 hodina čtení




