Autor vysvětluje pojmy vytržení, milénium, doba soužení a zabývá se otázkou, ve kterém okamžik vytržení nastane. Popisuje pět pohledů, které zastávají různí teologové a vysvětluje, že vytržení nepředchází žádná znamení, a může tak nastat kdykoli. To je důvod proč ho máme očekávat.
V současné době je Jeruzalém městem, které je předmětem zájmu celého světa a na řešení jeho problémů se chce celý svět také podílet. Několikrát se otázka jeho rozdělení na dvě hlavní města – pro stát Izrael a pro budoucí palestinský stát – projednávala v OSN. O žádné jiné zemi nevydala OSN tolik rezolucí, jako o Izraeli a Jeruzalému. Je proto předmětem Božích záměrů, ale také ohniskem naděje lidstva na zajištění míru na Blízkém východu. Toto praví Panovník Hospodin-To je Jeruzalém. Postavil jsem jej doprostřed pranárodů a okolo něho jsou země.(Ezechiel 5,5).
Publikace má čtyří části.První část se týká symboliky oprav deseti bran za Nehemjáše,druha část se věnuje pobytu Ježíše Krista v Jeruzalémě,třetí část mluví o symbolice dnešních osmi bran,kterými procházejí návštěvnící tohoto slavného města,a čvrtá část odkrývá biblický pohled na dvanáct bran v budoucím království Mesiáše v tomto městě.
Boží duch působil v době Starého zákona, sestupoval na jednotlivce, ať to byli soudcové, proroci nebo někteří králové.
Největší pozornost je v knize věnována období Nového zákona a působení Ducha svatého v církvi:
Jak člověk přijímá Ducha
Duch oslavuje Krista a směřuje všechno ke Kristu
Duch svatý působí ve věřících lidech jistotu, naplňuje jej a vede.
Díky Duchu svatému může věřící nést ovoce.
Duch dává věřícím dary, aby jimi sloužili církvi.
Poslední část knihy se věnuje působení Božího Ducha po vytržení církve − v nebí, v době soužení a v tisíciletém království.
Tato biblická práce vám dá nový pohled na oblasti působení Ducha svatého, o kterých jste možná ještě nepřemýšleli.
V této publikaci se autor ve světle Písma podrobně zabývá současnými problémy Státu Izrael. Jde zejména o vytvoření Palestinského státu na jeho území, příchodu kolem čtyř milionů Palestinců z uprchlických táborů do nově vzniklého státu, prohlášení Východního Jeruzaléma jako hlavního města Palestinského státu a vrácení Golanských výšin Sýrii.
V příloze je 62 obrázků, které popisovanou situaci názorně přibližují.
Závěrem čtenářům věřícím v Pána Ježíše Krista klade zásadní otázku: Když vidíme přípravu Izraaele a světa na druhý Kristův příchod na zem, jsme my připraveni na Pánův příchod pro svou Církev?
Jde o úvahy nad třemi dopisy apoštola Jana, vycházející z předpokladu, že Jan napsal tyto listy až po zjevení na ostrově Patmos. Vrchol křesťanského života ve společenství s Bohem, Kristem a Církví je položen na třech sloupech: chození ve světle, chození v lásce a chození v pravdě. Stručný výpis z obsahu knihy přikládáme.
Po zemi nechodil větší člověk,než byl Ježíš.Proto za Ním přicházely tisíce lidi,aby ho slyšeli. Jestliže chceme i my slyšet Ježíše,který je nyní Pánem na Božím trůnu v nebesích,vraťme se v duchu dva tisíce let do minulosti,poslouchejme Jeho podobenství a přemýšlejme o nich.V této publikaci je jích 50! Nikdy nikdo nevysvětlil hloubku duchovních skutečnosti, které Bůh připravil pro člověka,jako je vysvětlil Pán Ježíš ve svých proslovech.Jeho slova mají větší cenu než perly.Ozdobme jími naši mysl i srdce,ať záží na cestu za Ním.
Biblické úvahy o druhém příchodu Krista / Na světě probíhají mimořádné události. Když se na ně podíváme ve světle Bible zjistíme, že se o některých v proroctvích píše. Můžeme sledovat přípravu světa na druhý příchod Ježíše Krista, a to v slávě na zem ke zřízení svého království. Žijeme skutečně v poslední době. Proto se biblisté stále podrobněji těmito otázkami zabývají a přinášejí další nové pohledy na znamení doby, ve které žijeme.