Knihobot

Florence Bell

    Florence Bell byla britská spisovatelka a dramatička. Její díla se vyznačují hlubokým vhledem do lidské psychiky a společenských otázek své doby. Bell se ve své tvorbě zaměřovala na zobrazení komplexních vztahů a morálních dilemat.

    Mill on the Floss
    Černý tulipán
    Great expectations
    Jezdci purpurových stepí
    Jana Eyrová
    • Jana Eyrová

      • 480 stránek
      • 17 hodin čtení

      Román Jane Eyrová, který patří ke klasickým dílům anglické literatury, je do značné míry autobiografický. Objevují se zde zkušenosti autorky z neveselého dětství i popis postavení ženy v tehdejší Anglii. Román poprvé vyšel v roce 1847, Charlotte Brontëová ho vydala pod pseudonymem, aby se vyhnula předsudkům, které v té době ženské autorky vyvolávaly. Román se dočkal okamžitého úspěchu a později i mnoha divadelních, filmových a televizních adaptací.

      Jana Eyrová
      4,3
    • Příběh dobrodružství a lásky z pohraniční oblasti jižního Utahu se odehrává v roce 1871. Jejich dogmatismus, fanatismus a nesnášenlivost vůči cizincům a jinověrcům předznamenává všechny zápletky. Mladá dívka je pronásledována a téměř zničena a to proto, že má přítele, který není mormon a ona sama se pokouší převychovat profesionálního nepřítele mormonů a zabránit mu v pomstě.... celý text

      Jezdci purpurových stepí
      4,3
    • A retelling for students of English of one of Dickens's best-known novels, this is an upper intermediate-level Macmillan Reader. One bleak and windy evening, 8-year-old Pip meets an escaped convict on the marshes. Shortly afterwards, he is summoned to Satis House, the derelict, gloomy home of the strange, reclusive Miss Havisham.

      Great expectations
      3,9
    • Přesuňme se do Holandska ve druhé polovině bouřlivého sedmnáctého století. Mírumilovný pěstitel tulipánů je proti své vůli zapleten do velmi složitých a nebezpečných politických intrik. Do rukou se mu dostaly kompromitující materiály, ale také dopis jednoznačně dokazující jeho nevinu. Jenže ten si nepřečetl - zabalil do něj cibulky velmi vzácných černých tulipánů, které se mu podařilo vyšlechtit. Díky udání závistivého souseda je uvězněn, ale i v nejtemnější kobce může znenadání zablesknout světélko naděje… Jeden z nejznámějších Dumasových románů se dočkal několika filmových i televizních adaptací.

      Černý tulipán
      3,8
    • Mill on the Floss

      • 64 stránek
      • 3 hodiny čtení

      Why was this feeling of regret so familiar to her? Why must she always wish she had done something different?

      Mill on the Floss
      2,8