Emily watches as two airmen emerge from the carnage of World War One to pilot the first non-stop transatlantic flight. Among the mail being carried on the aircraft is a letter which will not be opened for almost 100 years. Senator George Mitchell criss-crosses the ocean in search of an elusive peace.
Jean-Luc Piningre Knihy






VENGEANCE OF MOTHERS
- 367 stránek
- 13 hodin čtení
"The vengeance of mothers" explores the bonds among family and community, the search for identity and belonging, during a time of tumultous change in our nation's history. What is a "native" American? Are all men and their wives created equal? How far wil Margaret and her countrywomen go to fight for what's theirs, and what's already gone?
Pod toskánským sluncem
- 290 stránek
- 11 hodin čtení
Podtitul: Můj italský domov. Americká spisovatelka se kultivovanou formou a s velkým osobním zaujetím dělí se čtenáři o své dojmy, zážitky a zkušenosti z několikaletého pobytu v italském Toskánsku, kde našla svůj druhý domov. Kniha vzpomínek a vyprávění vznikla na základě deníku z prvních pěti let autorčina pobytu v Toskánsku, na opuštěné vesnické usedlosti, kterou zakoupila a snažila se opravit a zmodernizovat, aniž by narušila její kouzlo. Prostě a s nadšením popisuje půvab toskánské krajiny, náročnou práci na obnově rozpadajícího se statku, i setkání s místními vesničany a nahlédnutí do jejich osudů. Značnou pozornost věnovala barvitému popisu místních historických památek a vyprávění o základech i zvláštnostech toskánské kuchyně, které proložila asi padesáti originálními místními recepty.
I Still Dream about You
- 314 stránek
- 11 hodin čtení
Hiding her unhappiness from those who believe she has a perfect life, former beauty queen Maggie has an unexpected change of circumstances that leads to suprising discoveries and valuable lessons in friendship
Analyse : Roman policier (suspense).
10 18: La gifle
- 594 stránek
- 21 hodin čtení
Lors d'un barbecue entre amis, un adulte gifle un enfant qui n'est pas le sien. Cet incident déclenche une réaction en chaîne, explosive, qui fait voler en éclats les faux-semblants et révèle avec la violence d'un boomerang le tableau implacable d'une société en pleine confusion. Provocant, urgent, impitoyable, un roman coup de poing, une révélation. « Une "gifle" ? Le mot est faible. Plutôt une grande claque, sonore et à répétition. » Philippe Chevilley, Les Echos