Do Vánoc stíháš objednat ještě 6 dní a 7 hodin. 
Knihobot

Amina Pandolfi

    I Miti - 193: I giorni dell'estate
    Super Pocket - 9: La storia infinita
    Klaunovy názory
    Tre sentieri per il lago e altri racconti
    Nekonečný příběh
    Září
    • Září

      • 480 stránek
      • 17 hodin čtení
      4,2(17517)Ohodnotit

      Autorka, kterou proslavil román Hledači mušlí, jenž se stal nejoblíbenějším románem desetiletí, pokračovala ve velké stylu i následující knihou Září, příběhem o rodině a přátelství. V době, kdy do Skotska přichází jaro a kdy se kopce Skotské vysočiny probouzejí do života, začíná příprava bálu, který se má konat v září. Pozvánky na bál přivedou domů skupinu lidí, které Violet Airdová za svého dlouhého života nejvíc milovala. Román se vytříbeně rozvíjí a čtenář si v něm libuje, jako v příjemné, voňavé koupeli. V samém jádru knihy láká vábivé kouzlo Skotské vysočiny, v jehož kulisách čtenář s potěšením sleduje propletené životní osudy Violety Airdové a její rodiny a přátel, s jejich četnými skandály a konflikty. A každý příběh je založen na postavě, a těch je v tomto krásném románu mnoho. «skryť

      Září
    • Nekonečný příběh

      • 400 stránek
      • 14 hodin čtení
      4,2(155848)Ohodnotit

      Příběh o tlouštíkovi Bastiánovi, nesmělém a všemi spolužáky vysmívaném chlapci, synovi nikoho, zavede čtenáře do zvláštního světa. Je jím Fantázie a Bastián se do ní dostane skrze stránky neméně zvláštní knížky. Spolu s chlapcem Átrejem – synem všech – prožije na Veliké Cestě Hledání četná dobrodružství. Nejednou se ocitne v nebezpečí, stane se z něj hrdina a zmoudří. Nakonec se vrátí tam, kde je jeho místo – mezi lidi. Nekonečný příběh byl několikrát zfilmován.

      Nekonečný příběh
    • 4,1(247)Ohodnotit

      [Trovi un'edizione con copertina alternativa per questo ISBN qui] «I racconti di Tre sentieri per il lago sono una delle grandi raccolte narrative del nostro secolo. Senza saperlo e volerlo, la Bachmann si allontanò un poco da se stessa: cancellò o sfumò l'ossessione in cui aveva vissuto; e l'ultimo, elegantissimo racconto, che dà il titolo alla raccolta italiana, è in qualche modo una riconciliazione con la figura paterna e con l'Austria materna, sebbene l'incontro e l'addio siano così dolorosi» (Pietro Citati).

      Tre sentieri per il lago e altri racconti
    • V románu Klaunovy názory jsou plně zastoupeny nejsilnější stránky Böllova uměleckého mistrovství: jeho nonkonformní společenská angažovanost, jeho moudrost a humanismus, citovost bez sentimentality, vzrušující, čtenářsky vděčný námět i pravdivé psychologické portréty. Kompoziční princip, jehož Böll užil ve svém slavném „Biliáru o půl desáté", je zde aplikován ještě důsledněji: v rozmezí několika hodin se rozvijí příběh nejenom jednoho lidského osudu, ale i celé generace a celé západoněmecké společnosti. Sedmadvacetiletý klaun Hans Schnier, jehož pod vlivem pokrytecké katolické propagandy opustila milovaná žena a který prožívá i uměleckou krizi, sedí po zranění ve svém bonnském bytě a hledá východisko ze svého tragického postavení. Je to jediný vnitřní monolog, vnější děj téměř vymizel — a přece je kniha nabita dynamikou: je to protest umělce i člověka proti měšťácké společnosti frázistů kariéristů a chamtivců. 1. vyd.

      Klaunovy názory
    • Super Pocket - 9: La storia infinita

      • 436 stránek
      • 16 hodin čtení

      Bastiano è un ragazzino grasso e goffo perseguitato dai compagni che si fanno beffe di lui. Per sfuggire a un inseguimento si rifugia in una libreria antiquaria dove incontra un librario e un libro davvero particolari. Ha inizio così una straordinaria avventura che lo vedrà a turno lettore e protagonista attivo, in mondi magici pieni di fantastiche figure.

      Super Pocket - 9: La storia infinita
    • I Miti - 193: I giorni dell'estate

      • 197 stránek
      • 7 hodin čtení

      L'estate volge al termine in California. Jane Marsh, accoccolata davanti all'oceano, ripensa con nostalgia ad altri giorni di fine estate in un remoto villaggio scozzese tra le colline. Vorrebbe tanto tornare a Elvie e, soprattutto, vorrebbe ritrovare l'irrequieto e affascinante Sinclair. Ma a Elvie tutto è cambiato. Jane è costretta a fare i conti con la realtà, divisa tra le sue fantasie d'amore e l'amore vero.

      I Miti - 193: I giorni dell'estate