De verfilmde bestsellers van Agatha Christie
- 635 stránek
- 23 hodin čtení





Ve slavné povídce Agathy Christie Smrt na Nilu, která je rovněž známá z filmového přepisu, se Parker Pyne nalodí spolu s pestrou společností na palubu parníku Fayoum, aby poznával monumentální krásy Egypta. Podezřením lady Grayleové, že ji chce manžel otrávit, však začíná série záhadných úmrtí, jejichž pachatele je třeba odhalit, než plavba skončí, a tak má Parker Pyne po dovolené. Výbor obsahuje rovněž povídky Vila Filomela, Plány na ponorku a Herečka. Bilingvní česko-anglické vydání.
Po letech strávených v koloniích se Luke Fitzwilliam - vysloužilý policista - vrací do Anglie. Na cestě do Londýna sdílí kupé se starou slečnou Fullertonovou, která mu prozradila, že se právě chystá oznámit Scotland Yardu, že přišla na to, že několik 'přirozených úmrtí' v jejich vesnici Wychwoodu je vlastně sérií vražd a že dalším v řadě má být Dr. Humbleby. Fitzwilliam samozřejmě bere její slova s velkou rezervou. Další den se však v Timesech dočte, že slečna Fullertonová byla sražena autem a zemřela, a o týden později noviny oznámí nenadálý skon doktora Humblebyho. Stařenka tedy nakonec zřejmě nemusela být tak pomatená, jak se mu zdálo. Policista zůstává policistou, a tak se Luke vypraví do Wychwoodu, kde se vydává za sběratele folklóru a pověr, což mu otevírá možnost povídat si z místními obyvateli…... celý text
Kniha obsahuje tři detektivní povídky Královny zločinu – The Market Basing Mystery / Záhada na malém městě, The Listerdale Mystery / Záhadné zmizení lorda Listerdalea a The Red Signal / Rudý signál. Bohužel i v malém městečku Market Basing, kde má Hercule Poirot strávit odpočinkový víkend, ho nemine vyšetřování zvláštního úmrtí, kdy je nalezena mrtvola v místnosti s uzamčenými dveřmi a oknem zajištěným zástrčkou. V další povídce se dozvídáme o záhadném zmizení lorda Listerdalea, který obýval dům na adrese Cheviot Place číslo 7. Jednoho večera odtud odešel a už ho nikdy nikdo nespatřil. Povídka Rudý signál pojednává o nadpřirozených vjemech Dermota Westa, který zažívá pocit, jenž nazývá „rudý signál“, varující ho před bezprostředně hrozícím nebezpečím.
Wie adverteert een moord!/ Met onbekende bestemming/ Moord op de golflinks
Drie boeken in één, een omnibus:Wie adverteert een moord!Ook voor Miss Marple een uiterst belangwekkende vraag: Wie vindt het nodig om een moord die hij (of zij?) van plan is te begaan, te adverteren in het zo onbelangrijke blaadje van Chipping Cleghorn. Een lugubere grap? Nee, blijkt op vrijdag 29 oktober om half zeven 's avonds: als eindelijk het licht weer aangaat, ligt er inderdaad een dode...Met onbekende bestemmingDe geleerde Thomas Betterton, die een uitvinding heeft gedaan die heel belangrijk is voor de moderne oorlogsvoering, is plotseling ui Engeland verdwenen. Werd hij ontvoerd of is hij uit vrije wil vertrokken?Als Bettertons vrouw toestemming vraagt het land te mogen verlaten en naar Marokko vertrekt, wordt ze gevolgd.Haar vliegtuig verongelukt, maar ze vervolgt haar tocht tot het eind; dat - ook voor haar - heel anders is dan werd verwacht.Moord op de golflinksHercule Poirot is nog maar net terug van zijn overtocht van Calais naar Dover als hij een brief ontvangt die hem dwingt de oversteek nog eens te maken. Paul Renauld, de bekende Zuid-Amerikaanse miljonair, voelt zich bedreigd en vraagt Poirot naar zijn Franse villa te komen. Poirot vertrekt meteen, maar hij is al te laat. Als hij bij de villa aankomt, is Renauld dood.