Reportérka New York Times Alessandra Russo udělá pro záchranu svého syna cokoliv. Proto pátrá po chybějících stránkách Jidášova evangeliaa, heretického rukopisu, který byl objeven v Egyptě v Al-Minyi v 70. letech. Prastarý text tvrdí, že Jidáš nebyl zrádce, nýbrž Ježíšův přítel. Evangelium bylo nalezeno v bezpečnostní schránce, avšak nejdůležitější stránky chybí… Tajemství, které by mohlo přepsat základy celého křesťanství a rozpoutat Armagedon. Co kdyby se dostalo do rukou teroristů, diktátorů nebo náboženských fanatiků? Alessandra se vrhá do temného světa vražd a spiknutí a svádí závod s časem, aby zachránila své malé dítě.
Linda Stasi Pořadí knih
Linda Stasi je známá autorka a kritička, jejíž psaní se vyznačuje ostrou ironií a humorem. Její díla se často ponořují do hlubin lidské psychiky a morálních dilemat, přičemž zkoumá temnější stránky života s nekompromisním pohledem. Stasi si zakládá na silném a osobitém vyprávění, které čtenáře vtáhne do složitých příběhů. Její práce je považována za pronikavou a provokativní, odrážející její rozsáhlé zkušenosti a pronikavý vhled do světa.




- 2020
- 2019
Šesté zastavení
- 480 stránek
- 17 hodin čtení
Někteří tvrdí, že Demiel Ben Yusef je nejnebezpečnější terorista na světě, osobně zodpovědný za mnoho bombových útoků, které si vyžádaly tisíce životů. Jiní trvají na tom, že je mírumilovným mužem, zázračným člověkem a možná i synem Božím. Jeho soudní proces v New Yorku za zločiny proti lidskosti přitahuje nebývalou pozornost, protestující dav, média i náboženské vůdce z celého světa. Cynická reportérka Alessandra Russo začne pátrat v minulosti Ben Yusefa, což se brzy obrátí proti ní. Je obviněna z vraždy a musí uprchnout z New Yorku.