Knihobot

Milan Kaplan

    5. březen 1951
    Zpívejte s námi 2
    Jak levněji a lépe nakupovat: On-line výběrová řízení ve firemním nákupu
    100 okamžiků : fotografie České tiskové kanceláře = photographs from the Czech News Agency
    Trampsko
    Planeta Země je úžasná! : 101 neuvěřitelných věcí, které by každé dítě mělo znát
    Zoopark Hustoles. Záchrana malé zebry
    • V prvním díle trilogie Zoopark Hustoles se seznámíme s hlavní hrdinkou příběhu Zuzkou Liškovou. Zuzka žije v Praze se svým čtyřletým bráškou a rodiči, kteří pracují v pražské zoologické zahradě. Vše se ale rázem změní, když rodiče koupí zoopark Hustoles a přestěhují se do nového prostředí. Čeká je tolik práce! Připravit zvířatům nové výběhy, opravit zoopark tak, aby se v něm líbilo i návštěvníkům, seznámit se s ošetřovateli, ale hlavně – poznat všechny zvířecí sousedy! Zuzka je ze zooparku nadšená. Vždyť tolik zbožňuje všechna zvířata! Její pozornost se ale upíná na jedno konkrétní zvíře: zebru Karamelu, které se má každým dnem narodit hříbátko. Malá zebra bude určitě největší atrakcí a do znovuotevřeného zooparku přitáhne hodně návštěvníků. Nebo to bude všechno jinak? Knížky o Hustolese jsou plné příběhů o zvířatech žijících v zooparku a také o lidech, kteří se o ně starají. Vedle poutavého čtení se toho mladý čtenář dozví spoustu o zebrách, tygrech, lvech, gazelách, morčatech, surikatách a dalších zvířecích obyvatelích zooparku Hustoles.

      Zoopark Hustoles. Záchrana malé zebry
    • Trampsko

      • 264 stránek
      • 10 hodin čtení
      4,0(1)Ohodnotit

      Trampsko je „knihou o padesátiletém přátelství“. Je knihou příběhů, které se staly, napsanou tak, jak si je jejich aktéři zapamatovali - tedy knihou vzpomínkovou. Je to kniha vandrovní, zážitková a také kulturní, která ukazuje, jak se tady také žilo, prožívalo a tvořilo.

      Trampsko
    • Děj divadelní hry Rok v Jistebníku je zasazen do malé vesnice na Ostravsku v 80tých letech 20. století a jejím tématem je dětský svět se svým sněním a touhou po dobrodružství. V dětských očích splývá hrdinství Old Shatterhanda či Vinnetoua s hrdinstvím vojáků Rudé armády, o němž se učí ve škole, nicméně dospělí, které potkávají v reálném životě, hrají spíše roli komickou než pozitivní. Nakonec ale každý dospělý býval kdysi dítětem a mezi dětmi se rozhořívají první spory, předzvěst budoucí dospělosti. Jde o hru komediální, snivou, která by podle přání tvůrců měla čtenářům a divákům oživit vzpomínky na vlastní dětství. Svolení k divadelnímu provozování a k jakémukoliv veřejnému užití hry Rok v Jistebníku udílí Dilia.

      Rok v Jistebníku