Knihobot

Václav Upír Krejčí

    13. říjen 1955
    Václav Upír Krejčí
    Bezceler
    Fórum slavných, neslavných i oslavných výroků
    Nejkrásnější pohádky k usínání
    Ústí nad Labem rozvoj města 1950 – 2010
    Adobe Photoshop. Design grafiky GUI
    Smíšek ze Smíchova
    • 2023

      Také ve třetí knize „Nejkrásnější pohádky k usínání“ najdete deset známých i neznámých pohádek z dob našich předků. V knize ale najdete i pohádky zcela nové, autorské. Pro nejmenší Vám můžeme doporučit pohádku „Jak chtěl vrabčák kokrhat“ nebo „Vílu Voděnku“ od Dagmar Krejčí, pro větší děti pohádkové příběhy Tokhiho. Už v dobách našich předků vkládali vypravěči do svých pohádek svá přání, radost i smutek, moudré rady i varování pro své drahé posluchače a ani v dnešních pohádkách tomu není jinak. Tím nejdůležitějším stále zůstává, že vypravěč vypráví těm, které má rád a kteří teprve objevují svět. Proto jsou pohádky našimi poklady a každý vypravěč tak důležitý.

      Nejkrásnější pohádky k usínání
    • 2018

      Kniha psaná autorem života Upírem Krejčím, bez servítek, bez obalu. Začíná ještě před jeho narozením a převážná část je upřena na jeho mládí. Ale je to víc, je to horor, jsou to crazy příběhy hlubokého vyznání, neopakovatelné zážitky i jemu vlastní situační humor. Dozvíte se, koho celý život miluje a má za boha, koho nenávidí. Především vás překvapí svou pravdomluvností, otevřeností, se kterou se na veřejnost normálně nechodí. Zajímavá je výpověď o rodném Rakovníku, komických postavách, učitelkách, kamarádech, kapelách... Upíra budete střídavě litovat, odsuzovat, ale také ho budete nenávidět a zároveň milovat... Možná i chválit, za to, jaký je dnes, jak to všechno mohl zvládnout a neztratit humor. Častokrát se zasmějete, ale také knihu odložíte, protože se vám zatají dech a nebudete chtít pokračovat ve strachu, jak to dopadne.

      Šťastné hororové mládí
    • 2013

      Vzpomínky významného českého architekta působícího v Ústí nad Labem a Mostě od roku 1952 s bohatě dokumentovaným přehledem moderní stavební historie Ústí nad Labem.

      Ústí nad Labem rozvoj města 1950 – 2010
    • 2009

      Jen tato kniha obsahuje VŠE, co potřebujete vědět. Známá dvojice Upír Krejčí a Petr Urban připravila pro fanoušky jejich svérázného humoru knihu plnou "hlubokých filozofických" úvah. Zamýšlí se nad každým písmenem abecedy a vzniká tak SlabikLhář, který boří mýty, otevírá oči a mění pohled na svět. Zjistíte například, že gymnasté radí: Jezte pravidelně hodně gumy, budete pružnější! A my se ptáme, nestačí jí jen žvýkat?

      Slabiklhář
    • 2008
    • 2008

      Zkuste si na vlastní kůži jaké je to tvořit grafiku uživatelského rozhraní (GUI) v programu Adobe Photoshop. Ponořte se do tajů uživatelsky přívětivých a srozumitelných aplikací, poznejte v čem tkví úspěšnost grafiky a jaké jsou zásady správné tvorby GUI. V první oddílu knihy se dozvíte, jaké jsou základní principy tvorby GUI, zatímco druhá část přenáší tyto zásady do praxe. Pozadí, okna, tlačítka, ikonky, kurzory… to je jen malý výčet prvků, ze kterých se běžné GUI skládá a jen malý výčet prvků, jejichž tvorba je dopodrobna rozepsána v knize. Stovky screenshotů skvěle provedených GUI přináší inspiraci a poučení díky čemuž se i začínající designér v rozmanitém světě GUI rychle zorientuje.

      Adobe Photoshop. Design grafiky GUI
    • 2008

      Starobylé královské město Most muselo ustoupit intenzivní těžební činnosti (přímo pod městem se nacházely obrovské zásoby uhlí), zároveň bylo rozhodnuto o výstavbě moderního města pro 65 tisíc lidí. V knize zachycuje Václav Krejčí - osoba v průsečíku dění - průběh a vývoj projekčních prací, popisuje vznik moderního Mostu a osvětluje tak nejdramatičtější proměnu města v jeho historii. Množství dokumentačního materiálu (fotografie, plány, modely).

      Most. Zánik historického města, výstavba nového města. Z deníku architekta Václava Krejčího
    • 2001
    • 2000

      Rakovník je...

      • 76 stránek
      • 3 hodiny čtení

      Kniha o autorově rodném městě s fotografiemi Josefa Říhy

      Rakovník je...