Knihobot

Tomáš Lojek

    William Shockley: The Will to Think
    My žijeme v Praze
    Oběšenci jdou s námi
    Zachraň se, Pepíno, zachraň se!
    • Zachraň se, Pepíno, zachraň se!

      • 96 stránek
      • 4 hodiny čtení
      4,0(4)Ohodnotit

      Pepíno žije se svými věrnými pavouky v malém suterénním bytě na pražském Smíchově, ale do smíchu mu dvakrát není. Pesimista jako poleno, cynik, tichý buřič a taky trochu šťoural, který bude nespokojený, i kdyby mu při vstupu na nebesa vytrubovaly fanfáry. Ve svých zápiscích okořeněných šibeniční ironií čelí rozpadu manželství, odcizení dcery, chuligánům i nekonečné tíze bytí. Podaří se mu překonat četné kolize a znovu se nadechnout (ve zplodinami zamořených ulicích) takříkajíc z plných plic?

      Zachraň se, Pepíno, zachraň se!
    • Oběšenci jdou s námi

      • 112 stránek
      • 4 hodiny čtení
      4,0(2)Ohodnotit

      Jedno město, různí lidé a jejich všední i nevšední příběhy v rozkolísané realitě současnosti. Nováček u městské policie a jeho ostřílený parťák pomáhají a chrání, ale noční hlídky za volantem služebního vozu v Nuslích jim oběma přinesou i nejedno poznání s hořkým koncem. Na poli pod ruzyňským letištěm se prolíná svět svérázných pracovníků archeologického výzkumu se světem mrtvých Keltů. Mladý pár se vypraví na hřbitov zvířátek v Bohnicích pochovat milovanou fenku, ale celá akce nabere ve finále nečekaný spád. Zatímco jednoho zimního rána vyděsí ještě rozespalé chodce v pražských ulicích oběšenci – co nám chtějí říct?

      Oběšenci jdou s námi
    • My žijeme v Praze

      • 162 stránek
      • 6 hodin čtení
      1,7(3)Ohodnotit

      V turisty zaplaveném centru města chystá svůj premiérový pouliční výstup svérázná figurka. Co všechno se stane, když se nadmíru kreativní muž, který doposud den za dnem jen přežíval jako kancelářská krysa, rozhodne splnit si své spektakulární umělecké ambice a použít vlastní tělo jako jeviště? Na kopci před pomníkem husitského vojevůdce přešlapuje osamělý starý mládenec a s napětím vyhlíží nositelku slibného nicku Kleopatra69. Ale místo útlé královny s vlasy barvy havraního peří se dostaví korpulentní zrzka krev a mlíko. Může večer skončit ještě víc nečekaně, než začal? Do palácové barokní zahrady přichází dívka, aby splnila krutou zkoušku a získala odměnu i přízeň svých kamarádek. Vysněnou odměnu sice získá, happyend se však nekoná. Naopak si od té chvíle nebude přát nic jiného, než aby mohla vrátit čas nazpátek a na ďábelskou hru svých kamarádek nepřistoupit. Sbírka osmnácti úsměvných, tragikomických i lehce fantaskních povídek z nejrůznějších zákoutí Prahy.

      My žijeme v Praze
    • This book explores the critical facets of Shockley's life, replete with never- before-published photos and excerpts from his private correspondence and personal notebooks.The book also delves into Shockley's views on genetics and human intelligence. číst celé

      William Shockley: The Will to Think