Knihobot

Lois H. Gresh

    10. březen 1956

    Lois H. Gresh je autorkou, jejíž díla se pravidelně objevují na seznamu bestsellerů New York Times a USA Today. Její thrillery a povídky se ponořují do napínavých světů a často zkoumají hranice mezi známým a neznámým. Gresh přináší do svých příběhů jedinečný styl, který drží čtenáře v napětí od začátku do konce. Její schopnost vytvářet poutavé zápletky ji etabluje jako významnou autorku v žánru.

    Lois H. Gresh
    The Divergent Companion
    The Twilight Companion
    Blood and Ice
    The Unofficial Hunger Games Companion
    Eragon : jeho příběh a svět
    Pravda za řadou nešťastných příhod Lemonyho Snicketa
    • 2007

      Tento nepostradatelný materiál všech milovníků strhujícího fantasy příběhu chlapce Eragona a jeho dračice Safiry se zabývá tématy prvních dvou dílů trilogie Odkaz dračích jezdců, tedy knihami Eragon a Eldest. Autorka popisuje okolnosti vzniku příběhu, odhaluje a objasňuje souvislosti a vztahy, mnohdy v knihách samých jen naznačené nebo zcela skryté. Prostřednictvím historických pramenů, literatury, ale také například i kvantové fyziky hledá a nachází paralely mezi světem Alagaesie, v níž se příběh odehrává, a naším „všedním“ světem lidí, které se možná prolínají více než tušíme. V závěru najdou čtenáři dokonce i návod, jak napsat svůj vlastní fantasy příběh.

      Eragon : jeho příběh a svět
    • 2006

      To, nad čím se čtenářům strašných příběhů sirotků Baudelairových dosud tajil dech, jim tato kniha pomůže pochopit. Jak to, že ten odporný hrabě Olaf se vynořuje znovu a znovu v jiných převlecích? Může, nebo nemůže si starý hnusný podvodník vzít za manželku mladou a chytrou Violet? A jak vlastně fungují vynálezy, které Violet, Klausovi a Sunny mnohdy zachránily krk? Dozvíte se mnoho, ne-li všechno, o pijavicích a hadech. A taky všechno podstatné o plísních - tedy alespoň o té, jejíž odporný sliz v plechové kůlně odkapává sirotkům Baudelairovým na hlavu. Po přečtení knihy budete možná tak chytří jako Viloet a Klaus. A možná i jako Sunny, až trochu vyroste. (Pokud se jí to podaří a hrabě Olaf, opět v tělě někoho jiného, přece jen nebohé sirotky nesprovodí ze světa.) Čtenáři "strašných" příběhů o sirotcích Baudelairových se po přečtení této knihy stanou opravdovými znalci díla Lemonyho Snicketa.

      Pravda za řadou nešťastných příhod Lemonyho Snicketa