Knihobot

Zdeněk Troška

    18. květen 1953

    Zdeněk Troška (* 18. května 1953 Strakonice) je český režisér pocházející z jihočeských Hoštic u Volyně, které se několikrát objevily v jeho filmech. Věnuje se také divadelní režii představení.

    Zdeněk Troška
    Slunce, seno, erotika
    Nebe v hubě aneb Chrocht, chrocht...
    3x Slunce, seno...
    Slunce, seno, jahody
    Slunce, seno, Troška
    Příběhy slavných hostinců. 1. díl
    • Kdo by neznal trilogii režiséra Zdeňka Trošky a scenáristy Petra Markova Slunce, seno… Každá z mnoha repríz už téměř třicet let, které uběhly od natočení prvního dílu Slunce, seno, jahody, trhá divácké rekordy. A nyní máte možnost se s příběhy z jihočeských Hoštic seznámit i v knižní podobě, ve které nemohou chybět ani humorné ilustrace

      Slunce, seno, Troška
    • Nebe v hubě aneb Chrocht, chrocht...

      • 150 stránek
      • 6 hodin čtení
      3,9(26)Ohodnotit

      Vyprávění, fotografie a neuvěřitelných 300 receptů, u nichž se Zdeněk troška dušuje, že ani jeden není jeho. O to raději jídla připravuje. Dobře si uvařit a dobře se najíst je neochvějnou jistotou v každé době. Proto jezte, pochutnávejte si a poznávejte nové recepty - humorně podané panem Troškou.

      Nebe v hubě aneb Chrocht, chrocht...
    • Nebe v hubě 2, aneb Čertův švagr

      • 136 stránek
      • 5 hodin čtení
      3,6(13)Ohodnotit

      Hodně lidí mi poslalo své oblíbené recepty. Nepátrám, odkud je mají, hlavní je, jestli jsou natolik chutné, aby udělaly radost i vám. Mnohé z nich se objevují v různých variantách, což dokládá, že fantazii se meze nekladou ani v kuchyni. Hlavně nezapomeňte vařit bez obavy, že to zkazíte. Je přece tisíc variací na dané téma, jen se nebát vytvářet pokaždé jiný originál! Chci vám zde nabídnout recepty, které jsou především snadné, rychlé, levné a chutné. Takže nebudu vybírat jídla byť dobrá, ale komplikovaná svou přípravou jak časovou, tak materiální. Umět si uvařit je přece něco úžasného. A když se chce, čas se k tomu vždycky najde. Ono udělat si čas na přípravu dobrého jídla i jeho pojídání je půl životní radosti a pohody. Naši předkové uměli vařit z mála, a přece chutně, s nápadem a zdravě. Živým důkazem toho jsou oblíbená rodinná jídla, jejichž recepty s předávají z generace na generaci. Láska k vaření a dobrému jídlu totiž nebyla ani nemůže být ničím sebetechničtějším, dokonalejším a modernějším překonaná a nahrazená.

      Nebe v hubě 2, aneb Čertův švagr
    • Z pekla štěstí

      • 68 stránek
      • 3 hodiny čtení
      3,4(8)Ohodnotit

      „O odvážném Honzovi, který navzdory zlé princezně i drakovi Bucifalovi získá lásku hodné Markýtky.“ Na námět Jana Drdy a Zdeňka Trošky a podle scénáře Zdeňka Trošky napsal Pavel Vrána. Ilustrace: fotografie ze stejnojmenného filmu.

      Z pekla štěstí
    • Kameňák 2 Volné pokračování Kameňáku 1, filmu režiséra Zdeňka Trošky, který kritika zatratila a diváci naopak svou návštěvností vynesli na piedestal slávy, se opět odehrává v městečku Kameňákově, kde prožívají své obyčejné osudy obyčejní lidé. Rodina Novákových - táta Pepa, policista, máma Vilma, učitelka, dcera Julča, studentka zdravotní školy, a syn Pepíček, žák základní školy. Dále lord s lejdy, podnikatel Kohn s ženou Sárou a nesnesitelnou tchyní a taky zelinářka s věšteckými schopnostmi. Je tu gymnázium s proutníkem ředitelem a krásným tělocvikářem, nemocnice s všehoschopným primářem a šikovnou psychiatričkou, nevěstinec s pravidelnou klientelou. V Kameňákově žijí důchodci, vojáci, studenti, děti a dospělí, ale především babka Kropáčková, která se díky zázračnému elixíru postará celému městu i sama sobě - o velké vzrušení.

      Kameňák 2