Franz Peter Künzel Knihy






Doppelte Sprachbürgerschaft
- 96 stránek
- 4 hodiny čtení
Ach Stifter
- 67 stránek
- 3 hodiny čtení
Ludvík Vaculík, Peter Becher ; Mit Einem Vorwort Von Ota Filip ; [aus Dem Tschechischen Von Franz Peter Künzel, Aus Dem Deutschen Von Ivan Binar]. German And Czech. Includes Bibliographical References.
Stejně jako Postřižiny je i Krasosmutnění návratem do dětství, do světa viděného očima chlapce se školní brašnou na zádech, do světa, jehož obzor se již trochu rozšířil. 22-057-79
Kniha smíchu a zapomnění
- 260 stránek
- 10 hodin čtení
„Celá tato kniha je román ve formě variací. Jednotlivé oddíly následují po sobě jako jednotlivé úseky cesty, která vede dovnitř tématu, dovnitř myšlenky, dovnitř jedné jediné situace, jejíž pochopení se mi ztrácí v nedohlednu. Je to román o Tamině, a ve chvíli, kdy Tamina odchází ze scény, je to román pro Taminu. Ona je hlavní postavou i hlavním posluchačem a všechny ostatní příběhy jsou variací jejího příběhu a sbíhají se v jejím životě jako v zrcadle. Je to román o smíchu a o zapomnění, o zapomnění a o Praze, o Praze a o andělích. Ostatně není to vůbec náhoda, že mladík, jenž sedí u volantu, má andělské jméno Rafael.“
Postřižiny
- 152 stránek
- 6 hodin čtení
Očima hrdinky vyprávění ožívají figurky malého města a jednotlivé epizody, v nichž jde především o nekonvenční husarské kousky této nezkrotné mladé ženy, podávají obraz zkostnatělé měšťanské společnosti, která s laskavou shovívavostí posuzuje výstřelky krásné správcovy manželky. Autor podává záměrně idylický obraz založený na vlastních vzpomínkách, umocněný jiskřivou fantazií a jazykovou originalitou.
Der Himmel im Kastanienbaum
- 94 stránek
- 4 hodiny čtení



