V říši planou výhně. Pára pohání písty a stroje. Pancéřované lodě brázdí mořské vlny, zatímco na drahách hřmí kola obrněných vlaků. Tahle oblast se neobejde bez dostatku surovin, a tak si přivlastňuje území severských barbarů – území, se kterým ji spojuje krvavá historie. Zatímco pára je pro říši požehnáním, kouzelnictví považuje za prokletí. Je nepředvídatelné a krajně nebezpečné. Rozežírá zevnitř a rozmetává lidi na kusy. Proto vzniklo Speciální oddělení, které zadržuje nebezpečné mágy dřív, než stihnou napáchat škodu. Ale co si počnete, když je vám teprve dvanáct, a před magií, která vám koluje v žilách, není úniku? To ví jen jeden člověk – barbarský chlapec, který byl říší uvězněn. A co s tím zmůže mladá dívka z rodiny uznávaného lékaře, slečna Mollyner Evergreen Blackwater?
Ник Перумов Knihy





Molly Blackwater se vrací domů až ze samého kraje světa – vybavena vědomostmi a zaklínadly, které z ní dělají „nepřítele státu“. Je zatčena a uvržena do hlubin Speciálního oddělení. Dokáže tento útvar přechytračit včetně záhadného Lorda Spencera, muže se zvláštními schopnostmi, který stojí v jeho čele? Jen tak zachrání životy svých přátel, rodiny a sebe samotnou. Bojištěm Molly se stává její rodiště Nord York se svým bohatstvím, chudobou a utajenými podzemními jeskyněmi. Proti ní stojí nejen Speciální oddělení, ale i ti, kteří jsou schopni zničit veškerou magii.
Molly Blackwater je odvezena na Krvavý ostrov. Tam musí projít zasvěcovacím obřadem, který z ní udělá členku říšské šlechty. Na cestě jí potají doprovází dívka Yarina, která dokáže měnit podobu. Na ostrově se Molly dozvídá, že tzv. antimágové (hrabata, vikomti, markýzové a vévodové) objevili v energii umírajících mágů tajemství dlouhověkosti. Molly se musí dostat z ostrova pryč a vyřešit poslední záhadu – proč říše bojuje s barbary, a jak válku ukončit.
Letopisy zlomu
- 784 stránek
- 28 hodin čtení
Již několik století uplynulo od ničivých válek, v nichž lidé přemohli ostatní rasy. Dnes je lidská říše magickými řády udržována v područí násilí a strachu. Nový pán Říše se však od svých předchůdců liší. Nechce být pouhou loutkou, touží po skutečné moci. Dvorní mágové ho od dětství učili, aby byl nelítostný a nesmiřitelný – a nyní je připraven obětovat cokoli... Ve stejnou dobu nachází otrokyně šéfa kočovného cirkusu v lese prastarý magický meč Immelstorn, trpaslík Sídri vede malý oddíl do hloubi zapomenutých slují, aby zde získal jistý artefakt, a mladý žoldák Fess musí vynaložit veškerý svůj um a obratnost, aby odhalil tajemství, které může otřást celou říší... A tomu všemu přihlížejí vetřelci z jiného světa, jejichž úmysly zůstávají nejasné, ale jen stěží budou dobré.