Knihobot

Michael Shinagel

    Tento autor se hluboce zabývá anglickým a americkým románem i satirou. Jeho dílo zkoumá bohatou historii a vývoj vysokoškolského vzdělávání, zejména v kontextu univerzitních tradic a inovací. Shinagelův přístup spočívá v pečlivém zkoumání literárních děl a institucionálního vývoje, což čtenářům nabízí vhled do akademického světa. Jeho práce vyzdvihuje důležitost kontinuálního vzdělávání a jeho vliv na formování intelektuálního prostředí.

    The Third Age at Harvard
    Robinson Crusoe
    • Proslavený román anglického autora Daniela Defoea vyšel od roku 1719 ve stovkách vydání a milionech výtisků. Kniha byla přeložena do desítek jazyků a dočkala se mnoha literárních adaptací i několika filmových zpracování. Mladí čtenáři tentokrát dostávají do rukou moderní verzi původní dvoudílné předlohy. Prožijí se svým hrdinou nejen osudné ztroskotání a všechna dobrodružství, která zažil během dvaceti osmi let na pustém ostrově, ale po jeho šťastném návratu do civilizace se s ním vydají na další, několik let trvající cestu. Putování povede opět přes Robinsonův ostrov v Atlantiku dále na Dálný východ, přes Čínu a Mongolsko do Ruska a od pobřeží Severního ledového oceánu konečně zpět k jeho blízkým do rodné Anglie. Oba díly nového vydání převyprávěla svěžím stylem do současné češtiny Marie Formáčková. Doprovází je velký počet poutavých ilustrací Jiřího Petráčka.

      Robinson Crusoe
    • The Third Age at Harvard

      A Personal History of the Harvard Institute for Learning in Retirement

      • 116 stránek
      • 5 hodin čtení

      The book offers a unique insider's perspective on the Harvard Institute for Learning in Retirement (HILR), detailing its founding by Dean Michael Shinagel in 1977 and its growth into a prestigious institution. Shinagel, who served as dean for an unprecedented duration, reflects on the evolution of HILR and its status as a national model for learning programs for retirees. His rejoining the institute as a member in 2019 underscores his enduring connection to its mission and legacy.

      The Third Age at Harvard