Cestopis přináší mnoho zajímavých informací o království Mustangu, t.j. zemi v severním Nepálu. Autor navštívil Mustang jako první Evropan, kterému byl povolen delší studijní pobyt, v době, kdy místní obyvatelé netušili, že Země je kulatá. Psal se rok 1964!
Michel Peissel Knihy
Michel Peissel byl francouzský etnolog, cestovatel a autor, který se ve své tvorbě zaměřoval především na himálajské a tibetské expedice. Jeho práce, jichž je autorem přes dvacet, jsou hlubokým vhledem do těchto odlehlých kultur a jeho jedinečný styl zachycuje ducha objevování. Peissel věnoval svůj život studiu a dokumentaci fascinujících světů, které objevil, a nabídl čtenářům přístup k dobrodružstvím a poznání. Jeho přínos k etnologii a popularizaci těchto oblastí je neocenitelný.







Francúzsky archeológ Michel Peissel sa pustil sám do oblastí, kam sa neodvážili ani Cortezovi vojaci zo strachu pred mohutnými mayskými opevneniami. Dokázal že kráľovstvo existovalo a objavil aj priamych potomkov.
Mustang lies on "the roof of the world", in the north of Nepal and surrounded on three sides by Chinese-held Tibet. Foreigners were forbidden to enter the territory and virtually nothing was known about its people and their civilisation until in 1964 Tibetan speaking Michel Peissel obtained permission to make a long stay there.
Erleben Sie Bhutan 1968 durch die Augen des Weltenbummlers Michel Peissel. Das abgeschottete Königreich im Himalaya, geprägt von beeindruckenden Festungen und einer einzigartigen feudalistischen Gesellschaft, in der Frauen eine zentrale Rolle spielen. Hier gilt: Schönheit ist der Maßstab des Glücks.