Knihobot

Václav Karel

    1. leden 1902 – 1. leden 1969
    České pohádky Karla Jaromíra Erbena
    České národní pohádky
    Honza králem
    Mateřídouška vlasti naší milé
    Těm nejmenším
    České pohádky
    • 2024

      Veselé básničky a krátké pohádky o dětech i zvířátkách od klasika české literatury. Výběr z říkanek a básní, které se dají společně s dětmi ve školkách a školách zdramatizovat, ale také výbor pohádek a krátkých bajek vkusně doplněných veselými realistickými ilustracemi. Texty jsou doplněny o medailonek obou autorů.

      Dětem : básničky a příběhy pro děti
    • 2019

      Pojďte s námi na procházku do lesa. Tyto příběhy mohli znát již vaši prarodiče. Za chvilku se budete cítit jako v pohádce. Na stránkách této knihy vás Josef Kožíšek seznámí s kapelou mistra Čmela, zjistíte, proč Jezevce rozbolely zuby, co se děje, když Svatojánek stůně, i jak hrdinně zápasil Ježek bohatýr. Všechny básničky a příběhy jsou doprovázeny nádhernými ilustracemi Václava Karla.

      Pohádka lesa : básničky a příběhy pro děti
    • 2019

      Třináct českých pohádek

      • 64 stránek
      • 3 hodiny čtení
      3,0(1)Ohodnotit

      Žili byli… Hloupý Honza, Zlatovláska i Otesánek. Ti všichni a mnozí další se na vás těší v této pokladnici třinácti českých pohádek podle Erbena a Němcové.

      Třináct českých pohádek
    • 2016

      První české vydání. Zlatovláska, Tři zlaté vlasy Děda Vševěda, Hrnečku, vař!, Otesánek, O kohoutkovi a slepičce, Čert a Káča, Dlouhý, Široký a Bystrozraký ... - v této knize, která je určena malým posluchačům a čtenářům, najdete výběr nejkrásnějších známých i méně známých českých pohádek, doprovázených klasickými ilustracemi.

      České národní pohádky
    • 1997

      Pestrý výbor pohádek a veršů, které obrázky doprovodil známý ilustrátor Václav Karel. Básničky J. V. Sládka a J. Kožíška mají půvab a melodičnost veršů je pro malé čtenáře a posluchače stále okouzlující. Pohádky K. J. Erbena, B. Němcové, F. Bartoše a J. Kožíška jsou známé i méně známé (Zlatovláska, Dvojčata, O šídlu, kohoutu, kačeru a houseru, Boháč a chudák, Zajíčkův svátek, Zlato aj.). Obsah: Josef Václav Sládek-Okáč, František Bartoš-O šídlu, kohoutu, kačeru a houseru, Josef Kožíšek-Cvrček houslista, Josef Václav Sládek-Lesní studánka, Karel Jaromír Erben-Dvojčata, Josef Václav Sládek-Housátka, Josef Václav Sládek-Jaro, Josef Kožíšek-Zajíčkův svátek, Josef Václav Sládek-Vlaštovka přilétla, Josef Kožíšek-Oznámení, Josef Václav Sládek-Macíček, Karel Jaromír Erben-Boháč a chudák, Josef Václav Sládek-Luard a Brok, Josef Václav Sládek-Malá švadlenka, Josef Václav Sládek-Koně, Josef Václav Sládek-Zvonili, zvonili, Josef Kožíšek-Jezevčí zuby, Josef Kožíšek-Ježek bohatýr, Josef Kožíšek-Jezevčí zuby, Josef Kožíšek-Ježek Bohatýr, Josef Kožíšek-Zlato, Josef Václav Sládek-Oříšek, Josef Václav Sládek-Rudovousek, Josef Václav Sládek-Paleček, Karel Jaromír Erben-Zlatovláska, Josef Václav Sládek-Modrá očka, Božena Němcová-Pohádka bez konce.

      Dětem
    • 1994

      Kniha obsahuje: - Babička vypravuje pohádky - O řepě - O šídlu, kohoutu, kačeru a houseru - Liška, zajíc a kohout - O neposlušných kozlatech - O kohoutkovi a kocourkovi - O Smolíčkovi - Koblížek na vandru - O zvířátkách a loupežnících - O kohoutkovi a slepičce - Otesánek - O perníkové chaloupce - O Palečkovi - Jak stařeček měnil, až vyměnil - Hrnečku vař! - Pohádka bez konce

      Povídám povídám pohádku...
    • 1989

      Starší vydání pohádek patřících k největším dílům našeho slovesného umění. Text k vydání připravila, vysvětlivky a ediční poznámku napsala Františka Havlová. 6. vydání

      České pohádky Karla Jaromíra Erbena
    • 1975

      Smolný Peter

      Lužickosrbské rozprávky

      Zbierka lužicko-srbských rozprávok. Vybral a usporiadal Pavel Nedo.

      Smolný Peter