Tato kniha je malou poctou velkému muži. Je rozdělená do tří části z nichž první obsahuje tři hry Jiřího Hubače (na sebe volně navazující), z prostředí protialkoholické léčebny: Ikarův pád, Tažní ptáci, Zima poutníků, z nichž první dvě byli zfilmované, druhá obsahuje vzpomínky herců a třetí vzpomínky manželky a dětí, fakta, data a bilance.... celý text
Slávka Kopecká Knihy







Spisovatel nevšedním způsobem vypráví 16 příběhů ze sportovního světa. Hrdiny jeho reportážních povídek jsou bývalí i dnešní mistři. Autor nám přibližuje jejich lidské osudy tím, že je ukazuje nejen v zákulisí velkých zápasů s celou problematikou tvrdého života sportovce, ale i v soukromí.
Povídky z šuplíku
- 252 stránek
- 9 hodin čtení
Dále jsou do publikace zařazeny texty z pozůstalosti, které v sedmdesátých letech kolovaly pouze v opisech a později byly zařazovány do různých povídkových výborů. Knížku, rozdělenou tematicky do pěti částí, uvozuje fragment emotivní rodinné korespondence. Svazek tak z jiného pohledu doplňuje dosud vydan
Plná bedna šampaňského
- 127 stránek
- 5 hodin čtení
Plná bedna šampaňského nezapře, že její autor je zkušený sportovní publicista a perfektní reportér. Ve dvanácti povídkách – reportážích se seznamujeme s osudy různých sportovců, kteří sice stojí ve středu jeho zájmu, současně mu ale slouží jako prostředníci k vyjádření jeho názoru na život a na člověka. Reálná fakta sportovního prostředí dokáže obohatit svou poetičností a posunout je z této roviny dál do polohy obecného člověčenství.
Podtitul: Dík za váš smích aneb Já a moje trosky. Čtenářský bestseller - humor skvělého herce a jedinečného baviče Jiřího Sováka.
Pohár od Pánaboha / Pohádka o Raškovi
- 225 stránek
- 8 hodin čtení
V povídkovém souboru Pohár od Pánaboha (1971) se Ota Pavel vědomě snažil překonat hranice sportovní reportáže posunem k čistému povídkovému tvaru. Půvabná Pohádka o Raškovi z roku 1974 je malým exkursem do možnosti tvůrčí fantazie autora, dokladem jeho schopností, vynalézavosti a hravosti. Pavlův krok do pohádkové (a přece pravdivé) říše snů a skutečnosti je úhrnem radostné, inspirativní čtení.
Opět: Vaříme na chatě
- 126 stránek
- 5 hodin čtení
Kniha receptů Jiřiny Šejbalové, obsahuje i vzpomínky jejích kolegů.
Nejkrásnější pohádky
- 252 stránek
- 9 hodin čtení
Nejkrásnější pohádky Boženy Němcové a Karla Jaromíra Erbena vybrala a převyprávěla Pavla Předotová, ilustroval Karel Řepka. Adaptace pohádek O třech sestrách, Potrestaná pýcha, O labuti, O černé princezně, Zlatovláska, Boháč a chudák, Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Pták Ohnivák a liška Ryška, Hrnečku, vař!, Dlouhý, Široký a Bystrozraký, O perníkové chaloupce, Alabastrová ručička, O Smolíčkovi, Čert a Káča, Čertův švagr a Jak Jaromil ke štěstí přišel.
Už mám vydivíno aneb Život s kočkou. Zaručený titul pro milovníky dobrého humoru, šťavnatého vyprávění a pro všechny obdivovatele nepřekonatelného krále fóru Jiřího Sováka.
Podtitul: Milosrdné a nemilosrdné historky aneb Bejvávalo. Čtvrté pokračování věnuje autor JIří Sovák věnuje těm, kteří si dovedou dělat legraci především sami ze sebe. Dotisk 2000
V svazku nazvaném Jak jsem potkal ryby (1974) Ota Pavel vědomě navázal na úspěšnou sbírku Smrt krásných srnců (1972). Opustil definitivně svět sportovců a sportu a vrátil se opět do krajin svého dětství a mládí – na Buštěhrad, na Berounku, k řekám, potokům a mořím. Hrdiny jeho povídek jsou opět členové jeho rodiny v čele s „povedeným tatínkem“, bratry Jirkou a Hugem, ale prim tu hraje příroda, ryby především, a hlavně pokora a úcta k člověku. Celek mistrovského literárního díla je návratem k pramenům „vody živé“ – a čtenáři odtud mohou spolehlivě čerpat energii a sílu k životu.
Povídky o povedeném tatínkovi, mamince, bratrech, o dětství prožitém v těžké době války s židovskou hvězdou na kabátě, o rybách, přírodě, vzácných lidských vztazích.
Smích a slzy Vladimíra Menšíka
- 229 stránek
- 9 hodin čtení
Snaha nahradit Vladimíra Menšíka na české umělecké scéně (především té veseloherní) se už léta pojí se stále většími rozpaky. A to navzdory tomu, že od jeho smrti uplynulo už osmnáct let. I proto jsem se autorka rozhodla pokračovat v práci na vzpomínkové knížce sepsané k poctě tohoto muže. Při zapisování nových příběhů (vzpomínek, studií a reportáží) jsem opět setkala s vlídností, úsměvem - a s téměř hmatatelnou radostí ze vzpomínek na Menšíka. Vždy s upřímnou snahou definovat jeho čestné místo na českém hereckém nebi. To vzácné místo, které je dodnes prázdné
Sovák a jeho spisy aneb Léčba smíchem
- 261 stránek
- 10 hodin čtení
Šťavnaté vzpomínky herce Jiřího Sováka (1920-2000) vycházely v létech 1992-1998 a všechny čtyři svazky vždy patřily k bestsellerům. Jsou v mnoha směrech unikátní. Zaznamenávají neodolatelné historky a trefné portréty významných osobností a zároveň podávají zajímavou (a také veselou) zprávu o jednom pestrém uměleckém i soukromém životě umělce.
Sovákovy sebrané spisy aneb Léčba smíchem (box, 4 svazky)
- 262 stránek
- 10 hodin čtení
Šťavnaté vzpomínky herce Jiřího Sováka (1920-2000) vycházely v létech 1992-1998 a všechny čtyři svazky vždy patřily k bestsellerům. Jsou v mnoha směrech unikátní. Zaznamenávají neodolatelné historky a trefné portréty významných osobností a zároveň podávají zajímavou (a také veselou)zprávu o jednom pestrém uměleckém i soukromém životě umělce.
Jiřina Bohdalová a Slávka kopecká-herečka a novinářka už před dvaceti lety navštívily rodiny populárních umělců a pořídily vzácné asvědectví o magické síle kuchyňského stolu a chuti rodinných recptů. Vytvořily rozhodně první zdařilé čtení o vaření a to s opravdovými hvězdami:Rudolfem Hrušínským,Jiřím Sovákem,Ljubou Hermanovou?Vladimírem Dvořákem,Stellou Zázvorkovou,Vladimírem Komárkem. Kniha je prvním zdařil¨ým čtením o vaření s těmito umělci,je vzácným svědectvím magické síly kuchyňského stolu a chuti různých rodinných receptů.
Knížka plná kulinářských specialit a povídání Jiřiny Bohdalové a jejích přátel.
Božena Němcová – Nejkrásnější pohádky
- 80 stránek
- 3 hodiny čtení
Nejznámější české pohádky Boženy Němcové zavedou děti do kouzelného světa. V knížce se setkají s Bajajou, poznají, jaké to je v pekle, dozvědí se, proč musela z královského zámku odejít princezna se zlatou hvězdou na čele nebo díky komu se napravila pyšná princezna Krasomila.
Hádej, kam půjdeme na oběd?
- 255 stránek
- 9 hodin čtení
Recepty slavných: Satinský Navrátilová,Galatíková, Frej, Černoch, Pilarová, Lukavský, Vašinka, Kořínková, Lipský, Jíra, Markovič, Brousek, Jana a Viktor Preissovi, V kláštěře Osek u Duchcova a recepty Jiřiny Bohdalové,
Vyprávění o návštěvách proslulých i méně známých restaurací v doprovodu populárních osobností z uměleckého světa; doplněno četnými zajímavými kuchařskými recepty.
Fenomén Bohdalka
- 280 stránek
- 10 hodin čtení
Pod tímto originálním názvem a poněkud šokujícím titulním obrázkem se skrývá knížka textů sepsaných a sestavených k životnímu jubileu Jiřiny Bohdalové. Vedle vtipných gratulací v ní najdete sadu padnoucích klíčů otevírajících cestu k duši populární a nezaměnitelné herečky. Knížku doplňují četné rodinné a profesní fotografie zaznamenávajících tok času – neuvěřitelných osmdesát let.
Herr Gott...a že to uteklo!
- 148 stránek
- 6 hodin čtení
balíček legrace pro sedmdesátníka Karla Gotta z pera Jiřiny Bohdalové a Slávky Kopecké (ilustrace Pavel Skalník) s přispěním mnoha osobních přátel Mistra. Milý Karle, ty dobře víš, že se máme rádi. Léta se spolu smějeme, nepomlouváme se, nezávidíme si a nejsme si nic dlužni. To je vzácné! Vzácný jsi především Ty. Gentleman, solitér, kamarád vše ověřeno časem. I proto jsem se spojila s Tvými přáteli, kteří Tě mají stejně jako já rádi (nepomlouvají Tě, přejou Ti a nejsou Ti nic dlužni) a k Tvým narozeninám jsem přichystala malý žertovný dárek. Chystala jsem ho s přáním, aby ses nahlas smál. Říct Ti to musím: moc ráda Tě poslouchám, ale nade vše miluju chvíle, kdy se tak trochu zakloníš a pak řveš smíchy.
Recepty slavných: Satinský Navrátilová,Galatíková, Frej, Černoch, Pilarová, Lukavský, Vašinka, Kořínková, Lipský, Jíra, Markovič, Brousek, Jana a Viktor Preissovi, V kláštěře Osek u Duchcova a recepty Jiřiny Bohdalové,
Svět v kuchyni: Recepty s vůní dálek
- 128 stránek
- 5 hodin čtení
Sovák 1. - 5. díl
- 5 svazků
Sovák. I. a II. díl.
- 2 svazky
Sovák 1. - 4. díl
- 4 svazky
Rozprávky – Božena Němcová
- 64 stránek
- 3 hodiny čtení




























