Knihobot

Josef Kutík

    5. duben 1923 – 5. listopad 1987

    Tento autor nachází inspiraci ve své bohaté a rozmanité pracovní historii, která zahrnovala práci na železnici, v dolech i v řízení obchodních a reklamních činností. Tyto zkušenosti formovaly jeho vypravěčský styl a vnesly do jeho děl autentičnost a hloubku. Svou literární dráhu zahájil v šedesátých letech, kdy začal publikovat rozličné žánry, od povídek a básní po bajky, kriminální romány a dobrodružné příběhy pro mladé čtenáře. Jeho díla odrážejí široký záběr zájmů a schopnost zachytit různé aspekty lidské zkušenosti.

    Josef Kutík
    Soupis stavebních medailí
    Smrt má plavé vlasy
    Bílá vydra u Bobří hráze
    Bílá vydra v záloze
    Balada z černýho asfaltu
    Bílá vydra
    • 1989

      Tentokrát se Tony a jeho přátelé dostanou na stopu nebezpečným, všeho schopným zločincům.

      Bílá vydra na hranici lesů
    • 1988
    • 1986
    • 1985
    • 1983

      Bílá vydra v záloze

      • 301 stránek
      • 11 hodin čtení
      4,3(40)Ohodnotit

      Pokračování příběhů českého vystěhovalce v Kanadě, který se jako člen Kanadské jízdní policie vydává pátrat po stopách pašeráků alkoholu

      Bílá vydra v záloze
    • 1982

      Tony se rozhodne bojovat za spravedlnost jako člen kanadské jízdní policie. V dobrodružném románu, navazujícím na knihy Bílá vydra a Návrat Bílé vydry, odchází mladý hrdina Toník Žižka neboli Bílá vydra ke Kanadské jízdní policii, přímo do nebezpečné akce, ve které se spolu se svýmiindiánskými přáteli účastní odhalení bandy zločinců. 13-774-82

      Karavana 145: Bílá vydra na stopě
    • 1981

      Bílá vydra se na romanticky krásný, ale drsný Sever vrátil, tenokrát proto, aby penězi za úlovek zaplatil léčbu svého otce a cestu zpátky do vlasti. Tony zde prožívá šťastné dny, získá opět nejednoho přítele na celý život, pozná však také nelidskou krutost mužů hledajících zlato.

      Návrat Bílé vydry
    • 1980

      Toník Žižka odchází spolu se svým otcem z krizí postiženého Československa třicátých let za prací do Kanady.Tato přírodními krásami oplývající země jim však záhy ukáže svou druhou, krutější tvář. Toník – nyní Tony – stejně jako jeho otec, pozná brzy na vlastní kůži tvrdýživot v severské divočině. Prožije zde nejedno dobrodružství, pochopí cenu drsného přátelství mezi lovci, stává se zoufalým svědkem vybíjení Indiánů a vymírání celých indiánských kmenů, jejichž přítelem se stal a od nichž právě dostal přezdívku Bílá vydra.

      Karavana 135. Bílá vydra