Parametry
Více o knize
Zásadní, myšlenkově převratná kniha, která pečlivě, argument za argumentem, vyvrací nebezpečně zakořeněné předsudky typu ,,nám přece televize neškodí, my ji máme pod kontrolou". ,,V knize se promyšleně propojuje osobní příběh přerodu výjimečné osobnosti s odbornými argumenty, čímž získává mimořádnou působivost. [...] Laskavý čtenář, který neulpí na povrchu čtvrt století starých reálií Spojených států a pronikne k sociologické podstatě onoho stroje, zrozeného snad z vizí inženýrů psychologie davu, by se měl smířit s tím, že až knihu dočte, jeho svět bude jiný než předtím." (z předmluvy Jakuba Patočky)
Skladem máme celkem knihy Čtyři důvody pro zrušení televize (2000).
Nákup knihy
Čtyři důvody pro zrušení televize, Jerry Mander
- Jazyk
- Rok vydání
- 2000
- product-detail.submit-box.info.binding
- (měkká),
- Stav knihy
- Dobrá
- Cena
- 59 Kč
Doručení
Platební metody
Tady nám chybí tvá recenze.
- Titul
- Čtyři důvody pro zrušení televize
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Jerry Mander
- Vydavatel
- Doplněk
- Rok vydání
- 2000
- Vazba
- měkká
- ISBN10
- 8072390635
- ISBN13
- 9788072390632
- Série
- Kolekce
- Sociálně-ekologická edice
- Štítky
- Naučná literatura, Umění & Kultura, Společenské vědy, Historické téma, Historie, Technologie & Průmysl, Politologie & Politika, Psychologická tématika, Filosofická tématika, Filosofie, Psychologie, Politika, Divadlo, Divadlo & Tanec, 20. století, Technologie, Sociologie, Kultura a společnost, Kritika společnosti, Kultura, Televize, Informace, TV seriály & pořady, Reklama a propagace, Film, televize, divadlo, 2. pol. 20. století
- První vydání
- 1978
- Původní název
- Four Arguments for the Elimination of Television
- Hodnocení
- 4,15 z 5
- Anotace
- Zásadní, myšlenkově převratná kniha, která pečlivě, argument za argumentem, vyvrací nebezpečně zakořeněné předsudky typu ,,nám přece televize neškodí, my ji máme pod kontrolou". ,,V knize se promyšleně propojuje osobní příběh přerodu výjimečné osobnosti s odbornými argumenty, čímž získává mimořádnou působivost. [...] Laskavý čtenář, který neulpí na povrchu čtvrt století starých reálií Spojených států a pronikne k sociologické podstatě onoho stroje, zrozeného snad z vizí inženýrů psychologie davu, by se měl smířit s tím, že až knihu dočte, jeho svět bude jiný než předtím." (z předmluvy Jakuba Patočky)


