Parametry
- 624 stránek
- 22 hodin čtení
Více o knize
Profesor Josef Ludvík Fischer (1894–1973) patřil k nejvýznamnějším českým filosofům dvacátého století. Záběr jeho odborného zájmu byl nesmírně široký: od studií o německé filosofii devatenáctého století přes filosofii antickou, sociologii, až k studiím pedagogickým. Byl nejen historikem filosofie, ale také původním myslitelem, jehož skladebná filosofie patří k nejoriginálnějším přínosům českého myšlení moderní evropské kultuře. Celý život se zabýval otázkami společenskými a politickými, jak o tom svědčí jeho dvoudílná Krize demokracie či Glosy k české otázce. Listy o druhých a o sobě jsou knihou jeho pamětí, zachycující léta 1894–1938. Jde o jedno ze základních děl české memoárové literatury. Profesor Fischer ve svých pamětech zachytil své mládí, studia i filosofickou práci až do doby Mnichova 1938. Opíral se o nesčetné množství dobových textů a dokumentů, kniha je tak cenným a podrobným vhledem do vědeckého, filosofického a univerzitního prostředí celé první československé republiky.
Nákup knihy
Listy o druhých a o sobě, Josef Ludvík Fischer
- Jazyk
- Rok vydání
- 2005
- product-detail.submit-box.info.binding
- (pevná)
Doručení
Platební metody
Nikdo zatím neohodnotil.
- Titul
- Listy o druhých a o sobě
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Josef Ludvík Fischer
- Vydavatel
- Torst
- Rok vydání
- 2005
- Vazba
- pevná
- Počet stran
- 624
- ISBN10
- 8072152521
- ISBN13
- 9788072152520
- Série
- Štítky
- Naučná literatura, Společenské vědy, Skutečné příběhy, Životopisy, Filosofická tématika, Autobiografie & Memoáry, Filosofie
- Anotace
- Profesor Josef Ludvík Fischer (1894–1973) patřil k nejvýznamnějším českým filosofům dvacátého století. Záběr jeho odborného zájmu byl nesmírně široký: od studií o německé filosofii devatenáctého století přes filosofii antickou, sociologii, až k studiím pedagogickým. Byl nejen historikem filosofie, ale také původním myslitelem, jehož skladebná filosofie patří k nejoriginálnějším přínosům českého myšlení moderní evropské kultuře. Celý život se zabýval otázkami společenskými a politickými, jak o tom svědčí jeho dvoudílná Krize demokracie či Glosy k české otázce. Listy o druhých a o sobě jsou knihou jeho pamětí, zachycující léta 1894–1938. Jde o jedno ze základních děl české memoárové literatury. Profesor Fischer ve svých pamětech zachytil své mládí, studia i filosofickou práci až do doby Mnichova 1938. Opíral se o nesčetné množství dobových textů a dokumentů, kniha je tak cenným a podrobným vhledem do vědeckého, filosofického a univerzitního prostředí celé první československé republiky.



