Parametry
- 288 stránek
- 11 hodin čtení
Více o knize
„Rusko už dávno předstihlo Spojené státy jako Mekku sériových vražd.“ Jméno Andreje Čikatila zná téměř každý. Ale osudy „Angarského maniaka“ Michaila Popkova, travičky dětí Tamary Ivaňutinové nebo třeba „Lovce“ Nikolaje Džumagalijeva získaly mnohem menší publicitu. Světová veřejnost se mylně domnívá, že hlavním„domovem“ sériových vrahů jsou Spojené státy. Kriminalisté však odtajnili, že Rusko a jeho komunistický předchůdce Sovětský svaz se staly skrytou líhní těchto zločinců již o desítky let dříve. Závěry expertů odhalily, že nebývalý rozmach sériových vražd v dnešním Rusku začal na konci 60. let a pokračoval i v 21. století. Zastaralé policejní vyšetřovací techniky v kombinaci s autoritářským režimem, který zatajoval všechny negativní stránky země, vedly k tomu, že skrývající se vrazi zde prostě „nevyplavali“ na povrch. Svou roli sehrály i technologická zaostalost, otevřená korupce nebo třeba obecné pohrdání životem mnoha údajně podřadných obětí. S některými příběhy se český čtenář může seznámit poprvé právě v této publikaci známého autora true crime titulů Wensleyho Clarksona.
Nákup knihy
Ruští sérioví vrazi, Wensley Clarkson
- Jazyk
- Rok vydání
- 2024
- product-detail.submit-box.info.binding
- (pevná)
Doručení
Platební metody
Tady nám chybí tvá recenze.
- Titul
- Ruští sérioví vrazi
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Wensley Clarkson
- Vydavatel
- CPress
- Rok vydání
- 2024
- Vazba
- pevná
- Počet stran
- 288
- ISBN10
- 8026453395
- ISBN13
- 9788026453390
- Série
- Štítky
- Naučná literatura, Skutečné příběhy, Literatura faktu, Vraždy, Dárky pro ženy, Rusko, True Crime, Sérioví vrazi, Sovětský svaz
- První vydání
- 2021
- Původní název
- Serial Killers of Russia: Case Files from the World's Deadliest Nation
- Hodnocení
- 3,9 z 5
- Anotace
- „Rusko už dávno předstihlo Spojené státy jako Mekku sériových vražd.“ Jméno Andreje Čikatila zná téměř každý. Ale osudy „Angarského maniaka“ Michaila Popkova, travičky dětí Tamary Ivaňutinové nebo třeba „Lovce“ Nikolaje Džumagalijeva získaly mnohem menší publicitu. Světová veřejnost se mylně domnívá, že hlavním„domovem“ sériových vrahů jsou Spojené státy. Kriminalisté však odtajnili, že Rusko a jeho komunistický předchůdce Sovětský svaz se staly skrytou líhní těchto zločinců již o desítky let dříve. Závěry expertů odhalily, že nebývalý rozmach sériových vražd v dnešním Rusku začal na konci 60. let a pokračoval i v 21. století. Zastaralé policejní vyšetřovací techniky v kombinaci s autoritářským režimem, který zatajoval všechny negativní stránky země, vedly k tomu, že skrývající se vrazi zde prostě „nevyplavali“ na povrch. Svou roli sehrály i technologická zaostalost, otevřená korupce nebo třeba obecné pohrdání životem mnoha údajně podřadných obětí. S některými příběhy se český čtenář může seznámit poprvé právě v této publikaci známého autora true crime titulů Wensleyho Clarksona.


