Knihobot

Vzpomínky na dětství

Tato série se ponoří do hlubin paměti a zkoumá složité a často dojemné vzpomínky na dětství. Každý díl nabízí intimní pohled na klíčové okamžiky, které formovaly identitu a světový názor hlavních postav. S citem pro nostalgii a psychologickou hloubku tato díla rezonují s čtenáři hledajícími autentické zobrazení růstu a sebepoznání. Je to cesta zpět v čase, plná radosti, smutku a naděje.

My Father's Glory and My Mother's Castle
La Gloire de mon père - Le Château de ma mère
Le temps des amours
Le temps des secrets 3
Jak voní tymián
Tatínkova sláva

Doporučené pořadí čtení

  1. V této části vypráví o prvních skutečných prázdninách, které prožil s rodinou na venkově poblíž Marseille. Soustřeďuje se na drobné všední události v nezvyklém prostředí a hlavně s úsměvem a laskavým pochopením popisuje loveckou epizodu svého otce. Lehce nostalgická knížka psaná s láskou a vděčností k rodičům.

    Tatínkova sláva1
    3,9
  2. Vzpomínky francouzského spisovatele a dramatika. Český soubor, který obsahuje romány Tatínkova sláva, Maminčin zámek a Čas tajemství, je doplněn i nedokončenou částí Čas lásek. Čtenáře v nich zavádí do svého rodného kraje Provence s překrásnou přírodou.

    Jak voní tymián2
    4,1
  3. Le temps des secrets 3

    • 285 stránek
    • 10 hodin čtení

    Jour après jour, les petits garçons grandissent. Ils en sont très fiers : je ne sais pas s'ils ont raison ... mais enfin c'est comme ça ..

    Le temps des secrets 33
    4,1
  4. " Quand je revois la longue série de personnages que j'ai joués dans ma vie, je me demande qui je suis. J'étais, avec ma mère, un petit garçon dévoué, obéissant, et pourtant audacieux, et pourtant faible ; avec Clémentine, j'avais été un spectateur toujours étonné, mais doué d'une incomparable (je veux dire incomparable à la sienne) force physique ; avec Isabelle, j'avais couru à quatre pattes, puis je m'étais enfui, écœuré... Au lycée, enfin, j'étais un organisateur, un chef astucieux, et je n'avais qu'une envie, c'était de ne pas laisser entrer les miens dans le royaume que je venais de découvrir, et où je craignais qu'ils ne fussent pas à leur place. "

    Le temps des amours4
    3,9

Související knihy