Knihobot

Robert Joseph Shea

    14. únor 1933 – 10. březen 1994

    Robert Joseph Shea byl uznávaný pro svůj podíl na kultovní science fantasy trilogii, kterou spoluzpracoval s Robertem Antonem Wilsonem. Jeho próza, často zasazená do exotických historických kulis, vyniká poutavým vyprávěním a dobrodružným duchem. Shea se věnoval především žánru akčního románu, kde mistrně proplétal prvky historie a fikce. Jeho díla odrážejí hluboký zájem o spletité příběhy a poutavé světy, které fascinují čtenáře.

    Illuminatus! Part II. The Golden Apple
    All Things are Ligts
    The Illuminatus! Trilogy
    Illuminatus. 1, Oko v pyramidě
    Illuminatus 2. Zlaté jablko
    Illuminatus 3. Leviatan
    • Illuminatus 3. Leviatan

      • 276 stránek
      • 10 hodin čtení
      4,0(52)Ohodnotit

      Třetí, závěrečný díl mystifikační románové trilogie o všemocné a světové vládychtivé sektě iluminátů, jejíž všemocnost naruší neméně všemocná organizace Discordia. Ani všemocní ovšem nemohou všechno.

      Illuminatus 3. Leviatan
    • Cesta za tajemstvím iluminátů pokračuje. Ve vzduchu, na souši i pod vodou i proti toku historie. Druhý díl iluminátské trilogie kromě rozplétání tajuplných uzlů a šmodrchanců, které lidstvu chystají úkladní ilumináti (a nejen oni!), přináší první ucelený záznam (filmový!) historie Atlantidy od jejích začátků až do jejího konce, výklad Einsteinovy teorie sférického prostoru i rozboru zásadního filosofického spisu „Nepískej si při močení: Jak osvobodit sama sebe“, nastíní dosud utajené souvislosti mezi knihou Necronomicon a podílem FBI na vraždě Johna Kennedyho, upozorní na gorilí schopnosti hovořit lidskou řečí a na delfíní spojenectví. To vše pod ochranným deštníkem magického čísla pět.

      Illuminatus 2. Zlaté jablko
    • Když jsou určité události podány určitými lidmi určitým způsobem, můžeme doufat, že na ně každý z nás získá určitý názor. Položíme-li tyto určité názory vedle sebe, zjistíme, že se do určité míry (tj. i diametrálně) liší. Pokud tento výsledek určitý počet z nás překvapí, snad mu pomůže, že za tím, nad tím i pod tím stojí všemocná sekta iluminátů, tahající za nitky světového dění. Jak tato sekta (jejíž původ i sama existence jsou značně nejisté) působí, nedává spát dvojici detektivů Saulu Goodmanovi a Barneymu Muldoonovi, kteří se odhodlají přijít jí na kloub a zaútočit na její Achillovu patu – pokud nějakou má. Cesta za tajemstvím iluminátů vede od pumového atentátu v redakci levičáckého časopisu Konfrontace, od puče na africkém ostrůvku Fernando Póo, od obchodu s marihuanou, od mafie, od vražd amerických prezidentů od historických odkazů či hippiesovské demonstrace v Chicagu až k Atlantidě a ochraně jejích ruin, k mluvícímu delfínu a k organizaci Discordia, jejíž původ, účel i existence jsou stejně nejasné jako původ, účel i existence iluminátů.

      Illuminatus. 1, Oko v pyramidě
    • The Illuminatus! Trilogy

      • 805 stránek
      • 29 hodin čtení
      4,0(14770)Ohodnotit

      Filled with sex and violence--in and out of time and space--the three books of The Illuminatus are only partly works of the imagination. They tackle all the coverups of our time--from who really shot the Kennedys to why there's a pyramid on a one-dollar bill.

      The Illuminatus! Trilogy
    • Great efforts are now being put forward to found a "Garden City," which shall be a veritable Eden planted in the midst of orchards, and whose inhabitants shall live in comfort and comparative repose. And beautiful and laudable are all such efforts when they are prompted by unselfish love. But such a city cannot exist, or cannot long remain the Eden which it aims to be in its outward form, unless the majority of its inhabitants have subdued and conquered the inward selfishness.......

      All Things are Ligts
    • Der Schamane

      • 636 stránek
      • 23 hodin čtení
      5,0(1)Ohodnotit

      Spannender, historisch fundierter Indianer- und Abenteuerroman.

      Der Schamane
    • Ein fesselnder, farbenprächtiger Roman um einen Mann, der als Sohn eines Weißen und einer Indianerin zwischen den Rassen steht.

      Der weisse Schamane
    • Robert Shea, Meister des historischen Romanes, erzählt die dramatische Geschichte der blutjungen Yang Guei Fei, die im 8. Jahrhundert von der Schwiegertochter zur Hauptfrau des chinesischen Kaisers Li Longji aufsteigt. Ihre ungewöhnliche Liebe ist Zielscheibe von Neidern und politischen Intriganten.

      Die Konkubine des Kaisers
    • Illuminatus! Die Trilogie

      Das Auge in der Pyramide / Der goldene Apfel / Leviathan

      4,0(18)Ohodnotit

      23! Alles hängt mit allem zusammen – die Ermordung des US-Präsidenten John F. Kennedy, die Freimaurer, der Untergang von Atlantis, die Symbole auf dem Dollarschein und natürlich die Zahl 23. Und alles hat damit zu tun, dass eine geheime Gruppierung versucht, den Weltuntergang auszulösen, während eine andere die Menschheit zur Erleuchtung führen will. Diese Romantrilogie wurde zu Recht zu dem Kultbuch für alle Verschwörungstheoretiker! Wenn man diese phantastisch-witzigen Romane noch nicht kennt, braucht man sie spätestens jetzt – SUCHTPOTENZIAL!

      Illuminatus! Die Trilogie