Duna není jen kniha Duna je svět, do kterého buď vstoupíte.. nebo se v něm ztratíte ( a obojí je vlastně v pořádku). Frank Herbert vytvořil propracované univerzum plné politiky, intrik, náboženství, ekologie i moci - a všechno to do sebe zapadá s až nepříjemnou přesností. Příběh Paula Atreida se pomalu rozvíjí, nikam se nežene, ale každá kapitola má svůj význam. Nic tu není navíc. Intriky velkorodů, boj o koření, pouštní planeta Arrakis a Fremené.. všechno má hloubku a váhu. A čím dál čtete, tím víc si uvědomujete, že tohle není klasický hrdinský příběh. Herbert si s očekáváním nás čtenářů hraje. Chytře. A nemilosrdně. Styl psaní je náročnější, vyžaduje pozornost a taky trpělivost.. ale odměnou je jeden z nejikoničtějších scifáren vůbec. Duna je za mě inteligentní, temná, filozofická a místy až znepokojivě aktuální kniha.
Série
Více o knize
Роман "Дюна", первая книга прославленной саги, знакомит читателя с Арракисом – миром суровых пустынь, исполинских песчаных червей, отважных фрименов и таинственной специи. Безграничная фантазия автора создала яркую, почти осязаемую вселенную, в которой есть враждующие Великие Дома, могущественная Космическая Гильдия, загадочный Орден Бинэ Гессерит и неуловимые ассасины. По мотивам "Дюны" снял свой гениальный фильм Дэвид Линч, а в 2020 году поклонников произведения ждет новая экранизация Дени Вильнёва, главные роли в которой исполнят Стеллан Скарсгард, Тимоти Шаламе, Зендая, Джейсон Момоа и другие.
Nákup knihy
Дюна, Frank Herbert
- Jazyk
- Rok vydání
- 2021
- product-detail.submit-box.info.binding
- (pevná)
Doručení
Platební metody
Vynikající čtení. Doporučuji všem, kteří se s Dunou setkali třeba jenom ve filmu a pískem zavátý svět jim učaroval.
Geniální dílo
Veľmi odporúčam prečítať si predslov aj doslov, keďže tieto komentáre dodávajú notoricky známemu deju úplne nový rozmer. Do bohatého a premysleného sveta Franka Herberta je radosť sa ponoriť. Plusom je šikovný rozmer knihy.
Nebylo to špatný, ale na můj vkus až moc fantasy.
Tenhle příběh mám hodně ráda a není to nijak "složitý" ani "hůř čitelný" jak se občas říká





