Knihobot

Kvak a Žbluňk

Tato série příběhů sleduje poutavé dobrodružství dvou nerozlučných přátel, žabáka a ropuchy. Jejich příhody se zaměřují na základní hodnoty jako je skutečné přátelství, vzájemná podpora a síla odpuštění. Prostřednictvím jednoduchých, ale hlubokých vyprávění se děti učí o důležitosti laskavosti a soucitu. Nádherné, minimalistické ilustrace dokonale doplňují příběhy a činí je přístupnými i pro nejmenší čtenáře.

Adventures of Frog and Toad
Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc
Kvak a Žbluňk se bojí rádi
Kvak a Žbluňk jsou kamarádi

Doporučené pořadí čtení

  1. Kvak a Žbluňk jsou kamarádi

    • 112 stránek
    • 4 hodiny čtení

    Veselé vyprávění o dvou kamarádech, zeleném žabákovi Kvakovi a hnědém ropušákovi Žbluňkovi. Kniha je vhodná pro začínající čtenáře. Žáby v zimě spí, ale na jaře, když se probudí, zažívají mnoho společných příhod. V knížce se dozvíte například, jak Žbluňk na procházce ztratil knoflík nebo jak Kvak psal Žbluňkovi dopis, aby nebyl smutný, že mu nikdo nepíše.

    Kvak a Žbluňk jsou kamarádi1
    4,7
  2. Zelený žabák Kvak a hnědý ropušák Žbluňk bydlí každý ve svém domečku se zahrádkou, ale rádi se navštěvují nebo chodí na procházky a na výlety. Když je venku zima a nevlídno, sedí pěkně v teple u krbu, pijí čaj a vyprávějí si strašidelné historky. A krásně se oba bojí. Celé dny jsou spolu a je jim tak moc dobře. Proč? Protože jsou nerozluční kamarádi. Ten, kdo už je zná z knížek Kvak a Žbluňk jsou kamarádi či Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc, je jistě rád znovu potká, a ten, kdo o nich ještě neslyšel, má právě teď příležitost se s nimi seznámit. A protože má knížka velká písmena, snadno ji přelouská každý začínající čtenář. S Kvakem a Žbluňkem se písmenek nikdo bát nemusí!

    Kvak a Žbluňk se bojí rádi2
    4,3
  3. Další příběhy dvou kamarádů-žabáků. Přečtěte si, co všechno se nerozlučným kamarádům, které už možná znáte ze dvou předchozích knížek, přihodilo od jara do Vánoc.

    Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc3
    4,7

Související knihy