Přepracované vydání bestselleru, určeného výkonnostním i kondičním sportovcům, trenérům, kulturistům a silovým trojbojařům, je doplněno o trénink pro spalování tuků, doporučení vhodné stravy v závislosti na cíli tréninku a rozšířeno o 150 nových posilovacích cviků.
Běh je představen jako prostředek ke zvýšení životní vitality, posílení zdraví a jako lék na psychiku. Kniha čtenáře seznamuje se všemi základními skutečnostmi, bez kterých se začátečník neobejde. Vedle základních fyziologických principů popisuje správnou techniku běhu, metodiku, předkládá ukázkové běžecké programy, doporučuje vhodnou regeneraci, stravovací a pitný režim.... celý text
Publikace je určena pro běžce s určitými zkušenostmi, jejichž cílem je získání a udržení kondice a zvyšování výkonnosti. Kniha tematicky navazuje na titul Jogging a u čtenáře předpokládá, že již běhá pravidelněji a systematičtěji a orientuje se i v základech běžecké problematiky. Publikace přináší konkrétní rady a praktické návody pro zefektivnění běžecké přípravy a pomáhá i s přípravou na účast ve vybraném veřejném závodě.
Nová publikace známých autorů je určena úplným začátečníkům i pravidelně a systematicky běhajícím sportovcům, jejichž cílem je získání a udržení kondice a zvyšování výkonnosti.. Kniha seznamuje čtenáře se vším, co při běžeckém tréninku potřebují vědět - s technikou běhu, fyziologickými principy, metodikou a řízením tréninku, poradí s regenerací, se stravovacím a pitným režimem i s tím, jak si udržet motivaci. Publikace přináší příklady konkrétních tréninkových programů, strečinkových a kompenzačních cvičení včetně nových trendů v těchto oblastech. Autoři komentují všechna fakta velmi srozumitelně na základě svých dlouholetých zkušeností a pomohou tak čtenáři připravit se na účast ve vybraném závodě i v maratonu.
Kniha je kompletním „informačním servisem“ pro všechny běžce bez rozdílu výkonnosti a věku. Poradí jak absolutnímu začátečníkovi s vybavením, technikou a vhodným nastavením tréninkových dávek, tak i pravidelně a systematicky běhajícímu sportovci, např. s přípravou na první maraton. Autoři, sami zkušení závodní běžci, se zabývají technikou běhu, fyziologickými principy a metodikou vytrvalostního tréninku, testy, řízením tréninku a motivací. Přinášejí konkrétní příklady tréninkových programů zaměřených na různé výkonnostní skupiny, strečinková a kompenzační cvičení. Poradí také s regenerací a se stravovacím a pitným režimem. Součástí textu je i množství osobních příkladů našeho nejlepšího ultramaratonce Miloše Škorpila. Kniha obsahuje DVD přílohu.
Nové vydání oblíbené publikace přináší kondičním i rekreačním sportovcům jednoduše a přehledně nejdůležitější informace o běhu na lyžích.Všem milovníkům bílé stopy autoři doporučí jaké si pořídit nejvhodnější vybavení a jak co nejlépe namazat, provedou technikou běhu na lyžích a jejím správným nácvikem, a to od základních prvků až po pokročilý klasický běh i bruslení. Součástí knihy jsou kapitoly o fyzické a kondiční přípravě, o vhodné výživě a pitném režimu, o regeneraci i prevenci úrazů a doplněny jsou i tréninkové programy pro kondiční běžce.. Přehledně členěný text je doprovázen mnoha instruktážními obrázky.
Běh na lyžích je krásný sport, který mnohým lidem každoročně poskytuje únik do tiché přírody. Je přístupný všem bez ohledu na věk či pohlaví, od rekreačních lyžařů po vrcholové sportovce. Olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích nabízí kompletní průvodce, který pokrývá základní otázky pro začátečníky, jako je výběr vybavení a technika jízdy, stejně jako pokročilé tréninkové metody pro zkušené lyžaře. Přiložené DVD názorně ukazuje techniku jízdy a metodiku nácviku jednotlivých disciplín, což obohacuje textové informace.
Obsah zahrnuje úspěchy a trénink Kateřiny Neumannové, historii běžeckého lyžování, rady pro začátečníky, výběr vybavení, přípravu lyží, základy a techniku běhu, tréninkové metody, doplňkové tréninkové prostředky a motivaci. Dále se zaměřuje na zimní turistiku a související nebezpečí v horách. Kniha je cenným zdrojem informací pro všechny, kteří chtějí zlepšit své dovednosti a užít si běh na lyžích naplno.