Knihobot

Lukasz Stanek

    Lukasz Stanek je autor, který se ve své práci zabývá vztahem mezi architekturou, městským výzkumem a produkcí teorie. Jeho analýzy se zaměřují na kritické přehodnocení modernistické architektury a jejího kontextu v reálném světě. Stanek zkoumá, jak prostor a jeho produkce formují naše chápání světa a jak lze teoretické koncepty aplikovat na architektonickou praxi. Jeho práce nabízí hluboký vhled do teoretických základů a kritického myšlení v oblasti architektury a urbanismu.

    Postmodernizm jest prawie w porządku
    Architecture in Global Socialism
    Team 10 East - Revisionist Architecture in Real Existing Modernism
    Henri Lefebvre on Space
    • 2019

      Architecture in Global Socialism

      • 368 stránek
      • 13 hodin čtení

      Cover -- Title Page -- Copyright Page -- Contents -- Abbreviations -- Chapter 1 Introduction Worldmaking of Architecture -- Chapter 2 A Global Development Path Accra, 1957-66 -- Chapter 3 Worlding Eastern Europe Lagos, 1966-79 -- Chapter 4 The World Socialist System Baghdad, 1958-90 -- Chapter 5 Socialism within Globalization Abu Dhabi and Kuwait City, 1979-90 -- Epilogue and Outlook -- A Note on Sources -- Acknowledgments -- Notes -- Bibliography -- Index -- Image Credits.

      Architecture in Global Socialism
    • 2014

      A volume that coins the term Team 10 East as a conceptual tool to discuss the work of Team 10 members and fellow travelers from state-socialist countries - such as Oskar Hansen of Poland, Charles Polonyi of Hungary, and Radovan Niksic of Yugoslavia.

      Team 10 East - Revisionist Architecture in Real Existing Modernism
    • 2012

      Postmodernizm jest prawie w porządku

      • 95 stránek
      • 4 hodiny čtení

      Książka dokumentuje eksport architektury i urbanistyki z Polski Ludowej do krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w ostatnich dekadach zimnej wojny oraz pokazuje wpływ tego doświadczenia na produkcję miejskiej przestrzeni w Polsce po socjalizmie.Wydanie polsko - angielskie.

      Postmodernizm jest prawie w porządku
    • 2011

      Shows how Lefebvre's theory of space developed out of direct engagement with architecture, urbanism, and urban sociology.

      Henri Lefebvre on Space