Ženská literární tradice a hledání identit: Antologie angloamerické feministické literární teorie
Autoři
Parametry
Více o knize
Antologie angloamerické feministické literární teorie obsahuje příspěvky poukazující na problémy genderově nerozlišující literární kritiky hlavního proudu (Dale Spender), stejného druhu slepoty vůči jinakosti v případě hlavního proudu feministické kritiky (Zimmerman, Mohanty), vyrovnávají se s důležitými teoretickými a kritickými směry (Waugh, Pearce, Mills), navrhují či kriticky třídí nové metodologie (Coward, Showalter, Radway) a využívají feministických přístupů pro nové kritické ocenění mužské tvorby z pohledu reflektované maskulinity (Schoene a Lea, Schoene). Kniha svou strukturou volně navazuje na antologii Dívčí válka s ideologií: Klasické texty angloamerického feministického myšlení (Praha: Sociologické nakladatelství, 1998). Obsahem se ale zaměřuje na literární teorii a literární kritiku a snaží se představit zejména nové teoretické přístupy feministické a genderové perspektivy. Obsahuje však i menší počet textů, které slouží pro formulaci východisek genderově citlivého přístupu k literatuře.
Nákup knihy
Ženská literární tradice a hledání identit: Antologie angloamerické feministické literární teorie, Libora Oates Indruchová
- Jazyk
- Rok vydání
- 2007
Doručení
Platební metody
2021 2022 2023
Navrhnout úpravu
- Titul
- Ženská literární tradice a hledání identit: Antologie angloamerické feministické literární teorie
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Libora Oates Indruchová
- Vydavatel
- Sociologické nakladatelství
- Rok vydání
- 2007
- Vazba
- pevná
- ISBN10
- 8086429695
- ISBN13
- 9788086429694
- Kolekce
- Studijní texty
- Kategorie
- Filosofie, Společenské vědy
- Hodnocení
- 5 z 5
- Anotace
- Antologie angloamerické feministické literární teorie obsahuje příspěvky poukazující na problémy genderově nerozlišující literární kritiky hlavního proudu (Dale Spender), stejného druhu slepoty vůči jinakosti v případě hlavního proudu feministické kritiky (Zimmerman, Mohanty), vyrovnávají se s důležitými teoretickými a kritickými směry (Waugh, Pearce, Mills), navrhují či kriticky třídí nové metodologie (Coward, Showalter, Radway) a využívají feministických přístupů pro nové kritické ocenění mužské tvorby z pohledu reflektované maskulinity (Schoene a Lea, Schoene). Kniha svou strukturou volně navazuje na antologii Dívčí válka s ideologií: Klasické texty angloamerického feministického myšlení (Praha: Sociologické nakladatelství, 1998). Obsahem se ale zaměřuje na literární teorii a literární kritiku a snaží se představit zejména nové teoretické přístupy feministické a genderové perspektivy. Obsahuje však i menší počet textů, které slouží pro formulaci východisek genderově citlivého přístupu k literatuře.