Energie a globální oteplování : Země v proměnách při opatřování energie
Autoři
Parametry
Kategorie
Více o knize
Kniha přináší zamyšlení nad tématy – energetika a životní prostředí, spotřeba energie a její vývoj, energetické zdroje na Zemi, vývoj podmínek na Zemi, uhlík, fosilní paliva, skleníkový efekt a globální oteplování planety, jaderná energetika, vodíková energetika i autorova hodnocení dopadů při zajišťování energie na životní prostředí. “Uhlí vznikalo zhruba po dobu 300 milionů let. Nyní se člověk snaží tuto zásobu uhlíku a sluneční energie akumulovanou postupně po tak dlouhou dobu uvolnit, energii využít a oxid uhličitý vznikající spalováním vypustit do atmosféry. Tím dochází k závažnému zvyšování koncentrace kysličníku uhličitého v ovzduší a ke globálnímu oteplování planety. Je možné považovat za přijatelné, aby tyto zásoby vznikající po dobu 300 milionů let byly člověkem využity během 300 let s velmi významnými dopady na životní prostředí?“
Nákup knihy
Energie a globální oteplování : Země v proměnách při opatřování energie, Jaroslav Kadrnožka, Vysoké učení technické v. Brně
- Jazyk
- Rok vydání
- 2006
Doručení
Platební metody
2021 2022 2023
Navrhnout úpravu
- Titul
- Energie a globální oteplování : Země v proměnách při opatřování energie
- Jazyk
- česky
- Autoři
- Jaroslav Kadrnožka, Vysoké učení technické v. Brně
- Vydavatel
- VUTIUM
- Rok vydání
- 2006
- Vazba
- měkká
- ISBN10
- 8021429194
- ISBN13
- 9788021429192
- Kategorie
- Ekologie
- Anotace
- Kniha přináší zamyšlení nad tématy – energetika a životní prostředí, spotřeba energie a její vývoj, energetické zdroje na Zemi, vývoj podmínek na Zemi, uhlík, fosilní paliva, skleníkový efekt a globální oteplování planety, jaderná energetika, vodíková energetika i autorova hodnocení dopadů při zajišťování energie na životní prostředí. “Uhlí vznikalo zhruba po dobu 300 milionů let. Nyní se člověk snaží tuto zásobu uhlíku a sluneční energie akumulovanou postupně po tak dlouhou dobu uvolnit, energii využít a oxid uhličitý vznikající spalováním vypustit do atmosféry. Tím dochází k závažnému zvyšování koncentrace kysličníku uhličitého v ovzduší a ke globálnímu oteplování planety. Je možné považovat za přijatelné, aby tyto zásoby vznikající po dobu 300 milionů let byly člověkem využity během 300 let s velmi významnými dopady na životní prostředí?“